Автори фільму "Вусатий фанк" про золоту епоху української популярної музики представили оновлений трейлер стрічки

08.06.2021

"Вусатий Фанк" – документальна стрічка режисера Олександра Ковша про золоту епоху української популярної музики – розповідає про українські ансамблі 1970-х, які збирали стадіони й багатотисячні зали, але нині їхні пісні майже забуті. У новому трейлері творці фільму показують радянський контекст із його обмеженнями, попри які створювалися стильні пісні невимовної краси. Стрічку знято за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Громадянам СРСР не було потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd – так вважала партія. Але все змінилося наприкінці 1960-х: за вказівкою політбюро в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм — замість лояльних до партії музикантів, влада отримала сучасну й самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва — Вусатий Фанк!

Жива вода

Більшість із цих ансамблів звучать цілком актуально і сьогодні. „Візерунки шляхів“, „Арніка“, „Водограй“, „Жива вода“ та інші ВІА мають справжній драйв, оригінальність і якусь непідробну справжність. Саме тому, мабуть, ця музика пережила й утиски радянської системи, й десятиліття забуття.

Автор ідеї та сценарію фільму Віталій "Бард" Бардецький

Смерічка

Прем’єра фільму відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість".

24 червня "Вусатий Фанк" вийде в обмежений національний кінопрокат. Покази відбудуться у Києві, Житомирі, Полтаві, Хмельницькому, Чернігові, Одесі, Львові, Харкові, Сумах і Дніпрі. 

Також напередодні пройде серія спеціальних показів за участі Віталія Бардецького: 19 червня у Львові ("Планета Кіно"), 23 червня в Одесі ("Зелений театр") та у Києві: 21 червня — у "КІНО42", 27 червня — у "Жовтні". Детальна інформація про покази: https://kyivmusicfilm.com/funk

Автор ідеї та сценарію — Віталій "Бард" Бардецький, продюсер — Андрій Границя, режисер — Олександр Ковш, виробництво — студія Т.Т.М.

"Вусатий Фанк" створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, дистриб'ютор — KyivMusicFilm. Промокампанія картини здійснюється також за підтримки Держкіно.