Cancel russia and discover Ukraine: на кіноринку в Каннах обговорять вплив російського кіно та культури як інструменту пропаганди та війни

18.05.2022

Захист інтересів України на культурному фронті та сприяння відновленню роботи української кіноіндустрії – ось головні теми двох найближчих подій Українського національного павільйону на міжнародному кіноринку Marché du Film Каннського кінофестивалю.

Вже завтра, 19 травня, у партнерстві з Американським павільйоном відбудеться дискусія Canceling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War. Подія наочно продемонструє, як владімір путін роками здійснював дегуманізацію українців через російське кіно та покаже приклади спрямованої на Україну ксенофобії в російських фільмах.

Спікерами заходу стануть Голова Держкіно Марина Кудерчук, радник Посольства України у Франції Вікторія Гуленко, виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук, арт-директор київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі. Модератором дискусії виступить кінопродюсер Андрій Фесяк.

20 травня Національний павільйон України представить презентацію Discover Ukraine: подія буде сфокусована на можливостях міжнародної співпраці з нашою кіноіндустрією та питаннях підтримки її роботи за часів війни.

Український національний павільйон на Каннському кіноринку Marché du Film організовано спільними фінансовими зусиллями держави та представників кіноіндустрії: Державного агентства України з питань кіно, Асоціації кіноіндустрії України, FILM.UA Group, компаній "Кіноквартал", Solar Media Entertainment, "УкрКіноФест", Trident Production Network, Prime Story Pictures та "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії".

Ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль триватиме до 28 травня 2022 року.