Фільм "Червоний" можна переглянути на АMAZON PRIME VIDEO

07.08.2020

Створену за підтримки Держкіно стрічку Зази Буадзе "Червоний" можна переглянути на АMAZON PRIME VIDEO. Завдяки канадському сейлз агенту ANNEX ACQUISITION COMPANY фільм доступний глядачам Канади та Сполучених Штатів Америки, Бразилії та В’єтнаму, Великобританії та Польщі, Індії та Південної Кореї. В Україні стрічку можна подивитись на VoD-сервісі MEGOGO.

Дія фільму розгортається у 1947 році навколо історій життя двох українців – Данила Червоного і Віктора Гурова, які потрапляють у ГУЛАГ. Попри пекло і нелюдські умови каторги, Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Фільм базується на однойменному романі Андрія Кокотюхи, який виступив також сценаристом проєкту. Ролі у фільмі виконали Микола Береза, Олег Шульга, Олександр Мавріц, Любов Тищенко, Володимир Шпудейко, Олег Стефан.

"Червоний" вийшов на екрани кінотеатрів України 24 серпня 2017 року та став початком хвилі фільмів про визвольну боротьбу українського народу, – як в історичному контексті, так і в сучасному, про війну із російським окупантом на Сході України. Стрічка отримала нагороду Української кіноакадемії "Золота дзиґа" та увійшла до п'ятірки найкращих українських фільмів 2017 року. Під час національної телепрем’єри "Червоного" в ефірі каналу ICTV стрічку переглянули більше 4 млн. людей, а кількість переглядів в Інтернеті склала більше 3 млн. 

У жовтні 2020 дистрибютор SVOEkino планує вихід у всеукраїнський прокат приквелу фільму "Червоний" - "Червоний. Без лінії фронту". "Червоний. Без лінії фронту" розповідає історію становлення Данила Червоного та перенесе глядача в Кременець 1930-х років. Режисери-постановники: Заза Буадзе та Тарас Ткаченко, автор сценарію: Андрій Кокотюха, оператор-постановник: Олександр Земляний. У ролях: Микола Береза (Данило Червоний), Максим Панченко (Дорош), Олег Стефан (Ворон), Орест Пастух (Зенон), Андрій Мельник (Мирон), Володимир Губанов (Калюжний), Даша Плахтій (Уляна).

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно за результатами Десятого конкурсного відбору Держіно. Виробництво "ІнсайтМедіа" продюсерський центр, Тернопільська кінокомісія, Одеська кіностудія, "Аміла", ГО "Рідне місто".