CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: у Торонто покажуть воєнну драму "Щедрик" і два короткометражних фільми з альманаху "На своїй землі"

06.04.2022

Наступна зупинка марафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon буде у Канаді, в Торонто. У неділю, 10 квітня, в рамках благодійного кіномарафону глядачі побачать українсько-польську воєнну драму Олесі Моргунець-Ісаєнко "Щедрик" і короткометражні фільми "Дякую" Максима Люкова та "Чоловік" Оксани Артеменко.

Показ відбудеться у Guild Hall - Old Mill Toronto, за адресою 21 Old Mill Road, Toronto, Ontario M8X 1G5. Фільми демонструватимуться українською мовою з англійськими субтитрами. Квитки: https://fb.me/e/2oI4BD3Ri

Зібрані кошти будуть перераховані на три напрямки підтримки України: до фонду "Повернись живим", на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім родинам. Організаторами показу в Торонто є Міжнародна організація Українських громад "Четверта Хвиля" (Канада) та Асоціація "Дивись українське" (Україна).

Воєнна драма "Щедрик" – це багатошарова історія, в якій режисерка фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко та авторка сценарію картини Ксенія Заставська прагнуть показати, що війна – це найжахливіший винахід людства. Вони виголошують свій протест проти війни від імені польських, єврейських та українських жінок, які опинилися у вирі найжорстокішої та найстрашнішої людської катастрофи ХХ століття.

Короткометражні фільми "Дякую" Максима Люкова та "Чоловік" Оксани Артеменко екранізовано в рамках проєкту "Дивись українське". Стрічки входять до альманаху короткометражних фільмів "На своїй землі".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".