Держкіно представило систему збору, обліку та обробки інформації "Єдиний квиток"

16.12.2021

15 грудня в кінотеатрі "Оскар" у ТРЦ Гулівер відбулася презентація системи "Єдиний квиток" від Державного агентства України з питань кіно. Розробку та впровадження системи здійснило ТОВ "Маестро Тікет Систем".

"Єдиний квиток" є системою збору, обліку та обробки інформації про демонстрацію кінофільмів у кінотеатрах України. Створено його для ефективного використання та планування державного бюджету, отримання прозорої звітності, стимулювання розвитку українського кінематографа та формування привабливої відкритої індустрії для міжнародного ринку.

Презентацію відкрили Голова Держкіно Марина Кудерчук та народний депутат, заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, голова Підкомітету у сфері кінематографу та реклами Верховної Ради України Павло Сушко.

Нарешті ми можемо представити нашу платформу, робота над якою тривала майже 7 місяців. За законодавством, система електронного обліку квитків в кінотеатрах мала бути впроваджена ще із 2017 року, але лише цього року в нас з’явилась така можливість – і технічна, й фінансова. Зараз ми розпочинаємо тестовий запуск "Єдиного квитка", після вступу в дію відповідної Постанови КМУ у нас буде ще три місяці на адаптацію і в Україні нарешті запрацює чесна і прозора система "Єдиного квитка".

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Система "Єдиний квиток" стане ще одним кроком до створення прозорого ринку та ефективної взаємодії всіх учасників національної кіногалузі.

Радий сьогодні підтримати те, над чим ми працювали від самого початку нашої каденції, працювали всі разом, великою робочою групою. Я вважаю, що з цього часу розпочнеться прозорий, зрозумілий бізнес і це буде сприяти подальшому розвитку українського кіно.

Народний депутат Павло Сушко

Співзасновник ТОВ "Маестро Тікет Систем" Роман Порядченко представив переваги, які надає впровадження системи та зазначив, що державою перед ними, як розробниками, було поставлене завдання створити інструмент, який дасть можливість автоматично збирати дані про реалізацію квитків для створення прозорого ринку і отримувати аналітику. Це дасть змогу прогнозувати розвиток та створювати умови для збільшення долі ринку саме українського кіно.

Для кінотеатрів у нас було завдання створити спрощену систему звітності перед дистриб’юторами, а також створити можливість прозорих, рівних для всіх правил гри на ринку. За допомогою цього проєкту дистриб’ютори мають змогу отримувати аналітичні дані за продажами того чи іншого фільму і оперативно корегувати, за необхідністю, рекламну кампанію для збільшення цих продажів.

Співзасновник "Маестро Тікет Систем" Роман Порядченко

Щоб стимулювати підключення до системи тих, хто дозволяв собі працювати поза межами правового поля, чи заохотити маленькі кінотеатри, які категорично не хотіли працювати в онлайні, постановою буде передбачено, що прокатні посвідчення на право розповсюдження й демонстрування фільмів отримуватимуть лише ті кінотеатри й зали, що будуть підключені до системи "Єдиного квитка".

Статистичний модуль системи передбачатиме збір інформації щодо всіх транзакцій: як продажів, так і повернень. За цими даними можна буде будувати звіти в розрізі залів, кінотеатрів, мереж та окремо за фільмами чи дистриб’юторами. Модуль аналітики дозволить здійснювати порівняння динаміки та характеру продажів фільмів. Проєктом передбачаються також інструменти, що дозволять прогнозувати касові збори в різних регіонах.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв наголосив на важливості отримання статистичної та аналітичної інформації саме продюсерами та виробниками фільмів.

Українські продюсери та виробники повинні мати змогу оперативно отримувати та використовувати цю аналітику. Крім того, впровадження "Єдиного квитка" передбачає спрощення системи звітування та створення прозорих умов роботи.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв

Робота системи "Єдиний квиток" буде інтегрована із сайтом Державного агентства України з питань кіно: статистичні дані в режимі реального часу будуть відображатися на сайті Агентства, що дасть змогу як виробникам, так і дистриб’юторам мати максимально прозору та оперативну інформацію щодо продажів. За словами розробників, 10 кінотеатрів уже успішно впровадили в себе систему "Єдиний квиток" та оцінили значні переваги роботи в оновленому форматі.

Точно й очевидно, що настав час виконувати вимоги закону. Прекрасно, що з'являється валідний майданчик на сайті державної установи, яка регулює та формує політику кіновиробництва, дистрибуції та кінопрокату в нашій країні.

Наскільки я знаю, у договорах із Держкіно є вимога публікувати бокс-офіси фільмів, які створені за державної підтримки. На жаль, ціла низка недбайливих продюсерів цього не давала. Чому ця інформація важлива? Це можливість оперативно реагувати на хід промокампаній, проводити аналітику, порівнювати її з іншими релізами, отримувати інформацію, як розписані релізи, які це зали. Це спрощує ринок – ми орієнтуємось на єдиний цілісний результат.

Це здорово, це спрощує процедури. Також дуже класно одним "кліком" орієнтуватись і партнерам, які стали інвесторами, зайшли у проєкт своїм брендом. Натиснути одну кнопку – і отримати інформацію, наскільки успішним кінопроєкт був у прокаті. Чи система даватиме збої? Напевно, так, на першому етапі. Але будь-яка система не є ідеальною. І я вважаю, що треба з чогось починати та рухатися далі: доповнювати функції, усувати баги та отримувати результат.

Кінопродюсер Сергій Созановський

Отже, "Єдиний квиток" стане дієвим інструментом для держави, який дозволить ефективно використовувати та планувати державний бюджет, надасть можливість отримувати прозору звітність, унеможливить "тіньові" продажі та допоможе створити відкриту індустрію для міжнародного ринку.

Продюсерам та дистриб’юторам "Єдиний квиток" дасть можливість отримувати прозору й швидку аналітику та, як результат, максимально використовувати потенціал фільму. Кінотеатрам система "Єдиний квиток" допоможе оптимізувати процеси звітування перед дистриб’юторами, дасть можливість отримання об’єктивної аналітики задля збільшення наповнюваності кінозалів.

Повний запис онлайн-трансляції презентації системи "Єдиний квиток" можна переглянути на ютуб-каналі Держкіно за посиланням: https://youtu.be/JrzLN2hTb10

Фото: Олександр Пілюгін