Держкіно призупиняє дію наказу від 05.08.2022 №100 щодо реорганізації ДП «Національний центр Олександра Довженка»

15.11.2022

Держкіно призупиняє дію наказу від 05.08.2022 №100 щодо реорганізації ДП «Національний центр Олександра Довженка» до завершення експертної оцінки колекцій Центру, проведення повного аудиту його діяльності та обрання нового керівника.

На сьогоднішній день у Довженко-Центрі проведено аудит, але працівники Держкіно не мали можливості повною мірою дослідити діяльність Центру, оскільки для проведення аудиту не було надано документів у повному обсязі.

Тому фактично перевірка проводилася лише за частково наданими документами та з відкритих джерел, зокрема, сайту публічних закупівель ProZorro.

Акт перевірки надсилався офіційним листом до Центру з проханням вжити заходів для усунення виявлених недоліків. Держкіно наразі не отримали відповіді, хоча двічі нагадували листами про необхідність звітувати. На звернення ми теж не отримали відповідей від Центру.

Враховуючи відсутність відповідей від Довженко-Центру щодо усунення недоліків за результатами перевірки є необхідність провести аудит діяльності Центру на рівні Державної аудиторської служби, про що ми готуємо відповідний запит.

Наразі нами ініційовано проведення експертної оцінки колекцій Центру. Держкіно вже отримали пропозиції до складу комісії від Державної архівної служби України, Міністерства юстиції України, також очікуються кандидати від Міністерство культури та інформаційної політики України, які готують відповідний лист.

Держкіно чекає на пропозиції кандидатів від Довженко-Центру до складу комісії з проведення експертизи та вже зверталися до Центру з офіційним листом щодо цього, а також пропонує Громадській раді при Держкіно подати своїх кандидатів до складу цієї комісії.

Таким чином, буде створено міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей Довженко-Центру.

Фонд і музей Центру залишаться в тому статусі, в якому вони перебувають нині, тобто як цілісний майновий комплекс.

Наступним кроком стане проведення прозорого конкурсу на посаду директора Довженко-Центру.

Наказ про порядок конкурсного відбору зараз перебуває на фінальній стадії, вже зареєстрований у Міністерстві юстиції України та має бути опублікований для набрання чинності найближчим часом.

Також у плані – розпочати процес надання Довженко-Центру де-юре (не лише в назві, а по суті) статусу Національного, що має убезпечити його майно від використання не за призначенням.

Ще один крок – вирішити питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем, як музей та архів.