До Шевченківських днів та на підтримку України у відсічі ворогові: для вільного перегляду відкрито фільм Олександра Денисенка "Тарас. Повернення"

10.03.2022

До Шевченківських днів та на підтримку України у відсічі ворогові: компанія ІнсайтМедіа відкрила для вільного перегляду фільм режисера Олександра Денисенка "Тарас. Повернення". Зібрані пожертви будуть використані для надання гуманітарної допомоги, в тому числі для організації евакуації мирних мешканців з районів активних бойових дій.

Створена за підтримки Держкіно стрічка режисера та письменника Олександра Денисенка "Тарас. Повернення" – це масштабна екранізація його однойменного роману про останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала в середині ХІХ ст. казахські степи.

Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…

Режисер та автор сценарію стрічки "Тарас. Повернення" Олександр Денисенко – представник відомої творчої династії Денисенко / Наум, тісно пов’язаної із увічненням образу Шевченка в кінематографі: його батько Володимир Денисенко зняв фільм Шевченкіани "Сон" 1964 р.; мати, відома та улюблена глядачами акторка Наталія Наум, – героїня фільмів "Сон" (Ядвіга Гусиковська) та просвітницького телесеріалу "Шевченко. Заповіт" і змонтованого на його основі художнього фільму "Поет і Княжна" (роль княгині Репніної), режисера Станіслава Клименка; брат Тарас Денисенко зіграв Тараса Шевченка в просвітницькому серіалі "Шевченко. Заповіт" 90-х рр. До створення фільму Шевченкіани "Тарас. Повернення" передували 40 років занурення Олександра Денисенка в наукову та творчу Шевченкіану.

У фільмі все достовірне – від костюмів до місць зйомок: розкішні пейзажі півострова Мангістау переплітаються з містичним співом Katya Chilly та мелодіями Мирослава Скорика. "Тарас. Повернення" став останнім фільмом, для якого Маестро Скорик написав музику.

Режисер та автор сценарію – Олександр Денисенко, оператор – Олександр Кришталович, художник-постановник – Ігор Філіппов, композитор – Мирослав Скорик, вокальні імпровізації – Катя Chilly.

У ролях: Борис Орлов, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

Продюсери: Володимир Філіппов, Олександр Коваленко, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова, Сергій Азімов. Дарія Азімова, Андрій Звєрєв, Андрій Осіпов.

Виробництво: ІнсайтМедіа продюсерський центр, Tanaris Production (Казахстан), за участі Одеської кіностудії. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.