Дні української аудіовізуальної індустрії в Римі: запрошуємо виробників контенту приєднатися

19.11.2021

3-5 грудня у столиці Італії пройдуть Дні української аудіовізуальної індустрії в Римі, що мають на меті представити італійській професійній спільноті досягнення, можливості та сервіси, які пропонує Україна в сфері виробництва та дистрибуції контенту в галузі кіно, ТБ та діджітал задля розвитку співпраці між обома країнами. Запрошуємо виробників контенту приєднатися до української делегації, що представлятиме нашу контент-індустрію у Римі, або подати аудіовізуальний проєкт для включення у програму презентації.

Протягом трьох днів центром української аудіовізуальної індустрії стане Дім Кіно на території ландшафтного парку Вілла Борґезе (Casa Del Cinema a Villa Borghese). У програмі проєкту заплановані спеціальні заходи для професіоналів медіагалузі та ЗМІ, а також відкриті кінопокази для широкої аудиторії вихідними 4-5 грудня.

Одними із першорядних завдань, що ми їх ставимо перед собою, є створення сприятливих умов в Україні для залучення іноземних кіновиробників для створення спільного контенту, а також промоції українського кіно у світі. Ми вдячні нашим колегам з Генерального директорату з питань кіно та аудіовізуальної продукції Міністерства культури Італії за готовність розпочати діалог щодо здійснення практичних кроків у розбудові індустріальної співпраці між країнами.

Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук

Офіційне відкриття проєкту відбудеться 3 грудня за участі української делегації, до складу якої увійдуть очільники державних профільних та дипломатичних структур, СEO провідних продашенів та незалежні продюсери, представники державного та бізнесового секторів аудіовізуальної індустрії Італії.  Запрошені експерти розкажуть про можливості підтримки міжнародної копродукції в Україні та Італії, а також окреслять перспективи укладення Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між обома країнами, що відкриє нову сторінку для індустріальних колаборацій.

Кінематографію можна впевнено назвати одним з найважливіших інструментів культурної дипломатії та потужним засобом міжкультурної комунікації, але водночас кінематограф – це широке поле для міжнародної взаємодії. З кожним роком Україна стає все більш присутньою на міжнародних кінофестивалях і все більше людей, від професіоналів галузі до широкого загалу, вже не пов’язують українське кіно лише з іменами класиків Довженка, Параджанова чи Кіри Муратової. Впевнений, що кожний елемент програми “Днів української аудіовізуальної індустрії в Римі” стане черговим підтвердженням того факту, що Україна – це країна молодих, креативних людей, країна розвитку, широких можливостей для творчості і реалізації найсміливіших задумів.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці Ярослав Мельник

У межах відкриття Українська кіноасоціація виступить із презентацією Discover Ukraine, яка ознайомить італійських фахівців із потужностями та конкурентними перевагами аудіовізуальної індустрії України та представить онлайн-базу українських локацій для зйомок.

Ми системно працюємо над тим, аби представляти інтереси української індустріальної спільноти на міжнародній арені та розширювати професійну комунікацію. Італія є тією країною, з якою у нас стійкі соціокультурні зв’язки – саме тут є одна з найчисельніших та найактивніших українських громад. Тож створення спільного АВ контенту та його дистрибуція є перспективним напрямком взаємовигідної співпраці, і вже зараз є успішні приклади копродукції між країнами. “Дні української АВ індустрії в Римі” є тим майданчиком, з якого, ми сподіваємось, розгорнеться консолідована взаємодія між державним та бізнесовим сектором України та Італії.

Голова Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук

У програмі офіційного відкриття 3 грудня запланована також індустріальна секція, в межах якої будуть представлені українські аудіовізуальні проєкти, які зараз перебувають у розробці та мають потенціал для італійських колег з точки зору спільного виробництва та міжнародної дистрибуції.

Запрошуємо виробників контенту приєднатися до української делегації, що представлятиме нашу контент-індустрію у Римі, або подати аудіовізуальний проєкт для включення у програму презентації 3 грудня. Проєкт може бути готовим чи перебувати на будь-якій стадії виробництва, а також становити інтерес для італійського ринку.

Для цього необхідно заповнити аплікаційну форму до 22 листопада (понеділок, 15:00). Організатори сконтактують із зареєстрованими учасниками щодо логістичних питань та програми перебування делегації в Римі.

Програма відкритих показів 4-5 грудня, яка запланована в межах Днів української аудіовізуальної індустрії в Римі включає відомі українські фільми та анімаційні стрічки різних жанрів останніх років, серед яких: "Віддана" Христини Сиволап (2020), "Я працюю на цвинтарі" Олексія Тараненка (2021), "Пік страху" Станіслава Капралова (2020), "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик (2020), "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча (2019), а також анімаційний фільм "Викрадена принцеса" Олега Маламужа (2018) (перелік фільмів-учасників уточнюється).

До перегляду відкритої програми запрошується широка аудиторія, вхід – вільний.

Проєкт організовує Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Італії та за сприяння Генерального директорату з питань кіно та аудіовізуальної продукції Міністерства культури Італії. Партнери – компанія MRM (Україна) та Mimesi’S APS (Італія).