До індустрійної платформи Eastern Promises Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах відібрано 4 українські кінопроєкти

18.06.2020

Індустрійна платформа KVIFF Eastern Promises Карловарського міжнародного кінофестивалю, яка цього року відбудеться онлайн з 6 по 8 липня, оголосила перелік відібраних робіт. Із 41 проєкту, які будуть представлені у секціях Works in Progress, First Cut+ Works in Progress, Docs in Progress, Works in Development - Feature Launch та  EurimagesLab Project Award – 4 кінопроєкти від українських режисерів та продюсерів.

Ігровий повнометражний фільм режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля» (Україна), що створюється за підтримки Держкіно, став одним із восьми проєктів, обраних до секції Works in Progress. До участі обирались стрічки на завершальному етапі виробництва з країн Центральної та Східної Європи, Балкан, колишнього Радянського Союзу, Близького Сходу та Північної Африки. Найкращий проєкт секції отримає 10 тисяч євро від партнерів кінофестивалю.

До секції Eurimages Lab Project, в якій демонструватимуться вісім проєктів, кожен з яких, – за словами організаторів, – переходить межі традиційного кіномистецтва, увійшли два українські кінопроєкти. Це створюваний за підтримки Держкіно повнометражний ігровий фільм режисерки Марини Вроди «Степне» (Україна, Польща, Німеччина) та стрічка «Утопія» (Україна, Австрія, Нідерланди) режисера Юрія Речинського. Найкращий проєкт, відібраний міжнародним журі, отримає нагороду в розмірі 50 000 євро.

Кінопроєкт дебютного повнометражного фільму «Вакуум» (Україна) режисерки Лізи Сміт увійшов до секції Works in Development - Feature Launch – платформи, організованої у співпраці міжнародної програми розвитку сценаріїв MIDPOINT,  копродукційного форуму When East Meets West Трієстського кінофестивалю та KVIFF. В рамках Works in Development - Feature Launch будуть представлені дев'ять проєктів, найкращий з яких отримає 10 000 євро. Кінопроєкт «Вакуум» пройшов відбір до ювілейного десятого набору впливової міжнародної сценарної лабораторії MIDPOINT Feature Launch 2020.

Презентація проєктів професіоналам кіноіндустрії відбудеться онлайн з 6 по 8 липня, загальний призовий фонд, який отримають найкращі з обраних проєктів, складатиме 165 000 євро.

55-й Карловарський міжнародний кінофестиваль перенесено на 2021 рік, з 2 по 10 липня.