Документальна стрічка "Земля Івана" отримала перемогу на Pordenone Docs Fest в Італії

12.04.2022

Журі Pordenone Docs Fest відзначило головним призом два фільми – стрічку Ivan’s Land / "Земля Івана" українського режисера Андрія Лисецького та Les Enfants Terribles режисера з Турції Ахмета Недждета Чупура.

Створений за підтримки Держкіно фільм "Земля Івана" розповідає про Івана Приходька, одного з останніх народних художників України.

Це портрет художника з іншого часу: його картини відображують давній та простий всесвіт, прив‘язаний до фермерських традицій, природи і магічних ритуалів, які повторюються разом із зміною пори року.

Організатори Pordenone Docs Fest

Крім того, на початку березня фестиваль відзначив спеціальною міжнародною премією Special Images of Courage 2022 українську режисерку Аліну Горлову.

Ми вирішили вручити спеціальну міжнародну премію Images of courage Аліні Горловій, молодій українській режисерці та авторці одного з найважливіших фільмів про війну на Донбасі, яку б ми хотіли мати з собою на журі цьогорічного фестивалю (6, 10 квітня), але яка натомість сміливо вирішила залишитися в Києві в ці страшні та драматичні дні російських бомбардувань.

На підтримку України та на честь режисерки на фестивалі пройшли покази двох знакових фільмів Аліни Горлової – стрічки "Явних проявів немає" про українську жінку-воїна, яка після війни намагається повернутись до нормального життя, та потужного документального висловлювання режисерки про нескінченний цикл війни та миру, фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться". Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Pordenone Docs Fest пройшов з 6 до 10 квітня 2022 р.