Документальний фільм "Малевич" став одним із переможців ON ART Film Festival

23.09.2020

Створений за підтримки Держкіно документальний повнометражний фільм Володимира Луцького "Малевич" став одним з переможців і взяв другу премію в міжнародній конкурсній програмі найбільшого кінофестивалю під відкритим небом у Центральній Європі ON ART Film Festival (Польща).

Цього року 102 стрічки з усього світу протягом двох місяців (з 3 липня до 6 вересня) змагались за головні призи фестивалю. Кінопокази під відкритим небом проходили одночасно в 10 містах Польщі, на культових територіях Національного музею у Варшаві, Королівського парку Лазєнки, Крулікарнського палацу та Королівського замку.

Фільм "Малевич" розповідає про відомого художника Казимира Малевича та про його вплив на мистецтво ХХ сторіччя. Головна мета картини – показати і дослідити українське походження Малевича, вплив української культури на формування його особистості і безпосередньо на його творчість, а також повернути ім’я Малевича в українську культуру. Глядач матиме унікальну можливість побачити відтворений на екрані сценарій супрематичного кіно, написаний художником ще в 1930-му році, побачити маловідомі архівні кадри з художником, фотографії його картин з додаванням комп’ютерної графіки, почути спогади родичів, а також численних істориків мистецтва, галеристів та архітекторів з України, Польщі, Нідерландів, Білорусі, Франції.

Стрічку створено у міжнародній копродукції між українською компанією FRESH PRODUCTION GROUP (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

On Art Festival організований Фондом розвитку кінематографії (pol. Fundacja Rozwoju Kinematografii), його метою є просування польської та європейської кінематографії.