Дві стрічки, створені за державної підтримки, увійшли до конкурсних програм 36-го Варшавського кінофестивалю

24.09.2020

Стрічки "Із зав'язаними очима" Тараса Дроня та "Ми є Ми поруч" Романа Балаяна увійшли до конкурсних програм 36-го Варшавського кінофестивалю, який відбудеться офлайн з 9 по 18 жовтня 2020 року. Фільми створені за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Повнометражний дебют режисера Тараса Дроня "Із зав’язаними очима" (англ. Blindfold) відібрано до міжнародного конкурсу дебютних фільмів Competition 1-2. Події психологічної спортивної драми розгортаються в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня - молода спортсменка боїв без правил, ММА, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина кидає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Головну роль у фільмі зіграла українська молода актриса Марина Кошкіна, відома за фільмами "Забуті" Дар'ї Онищенко та "Захар Беркут" Ахтема Сеітаблаєва.

Стрічку створено компанією "Сучасне Українське Кіно" (продюсерка - Валерія Сочивець) за підтримки Міністерства культури України, Львівської обласної адміністрації, Давидівської сільської об’єднаної територіальної громади, Львівської міської Ради та копродюсера Олександра Берби, власника інвестиційної компанії Asgard.

Знімальній групі надзвичайно цінно те, що прем'єра відбудеться саме у Варшаві, адже режисер фільму Тарас Дронь навчався в кіношколі в Лодзі (Lodz Film School), а оператор картини Олександр Поздняков (володар премії Української кіноакадемії “Золота Дзиґа” за фільм “Жива ватра”) закінчує докторантуру в цій кіношколі. До того ж сценарій був написаний у співпраці з польським кіномитцем Якубом Присаком.

Продюсерка Валерія Сочивець

Нова картина класика українського кіно Романа Балаяна "Ми є Ми поруч" представлена в основному Міжнародному конкурсі 36-го Варшавського кінофестивалю.

Хірург, хрещеник якого помер під час операції, звільняється з роботи й вирішує допомогти дивній дівчинці, чиє минуле оповите таємницею. Стрічка є чорно-білою. Оператор Юрій Король під час фільмування використовував особливу камеру - у світі існує лише кілька екземплярів такої техніки.

Стрічка "Ми є Ми поруч" від початку мала бути чорно-білою. Усі режисери у світі давно мріють, щоб кіно повернулось у чорно-білий стан. Чорно-біле кіно — це як у театрі завіса. Це мистецтво.

Кінорежисер Роман Балаян

У головних ролях знялись Ахтем Сеітаблаєв і Катерина Молчанова. Продюсерка - Іванна Дядюра, виробництво компанії "Ідас Інтернешнл Філм" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Варшавський кінофестиваль (Warsaw Film Festival) є найбільшим кінофестивалем Східної Європи. Цього року він відбудеться у форматі офлайн з 9 по 18 жовтня.