Запрошуємо на перегляд: анімаційний фільм Андрія Щербака "Причинна" за мотивами поетичної балади Тараса Шевченка

18.06.2021

Пропонуємо подивитися анімаційний фільм Андрія Щербака "Причинна", створений за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка.  

"Причинна" – це фільм-спів. Тихий спів, що переходить у шепіт надії та любові. Любові, що не терпить насилля і жорстокості, і здатна подолати навіть смерть. Та померти для закоханих є кращим вибором, ніж жити з війною у серці: краще стати Явором і Калиною і не бачити людського буття, але бути разом у природній тиші.

Коло ненависті, що породжує війна, розірвати нелегко. Чоловік мстить за вбиту жінку та дітей, матері мстять за втрачених синів, брати вбивають за вбитих сестер й побратимів. Ненависть породжує смерть, смерть породжує ненависть. І тільки любов дає життя і рятує. Про це мовить Тарас Григорович Шевченко у поетичній баладі "Причинна", це хочу показати і я.

 Режисер Андрій Щербак

У 2018 році картина отримала Ґран-прі Київського фестивалю короткометражного кіно "Відкрита ніч" та премію "Золота Дзиґа" за Найкращий анімаційний фільм. У 2019 році "Причинна" здобула Премію імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Режисер, сценарист та художник-постановник – Андрій Щербак, композитор – Тетяна Шамшетдінова, продюсери – Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна. 

Фільм створений кінокомпанією "Магіка-фільм" за підтримки Держкіно. Загальний бюджет стрічки становить 4 млн 313 тис. грн (100% державної фінансової підтримки).