Фестиваль Чілдрен Кінофест оголосив фіналістів п'ятого ювілейного Конкурсу короткометражних фільмів, створених дітьми

19.05.2021

У межах восьмого Чілдрен Кінофесту відбудеться п'ятий ювілейний Конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми. Шістнадцять картин-фіналістів продемонструють у кінотеатрах різних міст, а також онлайн, на сайті фестивалю.

П’ятий Конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми, оголошений восени 2020 року, зібрав понад 180 заявок з усієї України. Лідерами за кількістю заявок стали Київська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області. Серед тем, яким присвятили свої фільми юні режисери та режисерки – булінг, екологічна свідомість, пандемія коронавірусу, Чорнобильська катастрофа, тваринний світ та космос.

Серед фіналістів журі та глядачі оберуть 5 переможців. 6 червня на онлайн-церемонії закриття фестивалю почесне журі назве Найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 15000 гривень. Також будуть обрані Найкращий анімаційний фільм в категорії від 7 до 10 років (4000 гривень), а також Найкращі ігровий та анімаційний фільми в категорії від 11 до 14 років (по 4000 гривень). Обрати найкращий фільм зможуть і глядачі – лауреат Призу глядацьких симпатій отримає 8000 гривень. Усі фіналісти конкурсу одержать іменні сертифікати.

Цього року Чілдрен Кінофест відбудеться в гібридному форматі: частина фільмів буде показана в кінотеатрах з 28 травня до 2 червня, частина – онлайн з 28 травня до 6 червня, на сайті фестивалю. Відвідування показів та онлайн-перегляди – безплатні, за попередньою реєстрацією. Фестиваль організовано компанією "Артхаус Трафік" за підтримки Держкіно.