Фестиваль Docudays UA відбудеться онлайн

19.03.2021

У зв’язку з впровадженням у Києві з 20 березня суворих карантинних обмежень 18 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться онлайн з 26 березня до 4 квітня. Фестиваль відбудеться за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.

Основним майданчиком фестивалю стане онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, де можна буде долучитися до фестивальних дискусій та майстер-класів, а також переглянути понад 80 стрічок з конкурсної та позаконкурсної програм фестивалю.

Фестиваль збереже всі конкурсні кінопрограми: DOCU/УКРАЇНА, DOCU/СВІТ, DOCU/КОРОТКО. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду "RIGHTS NOW!". Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

На платформі DOCUSPACE відбудуться:

  • кінопокази конкурсних та позаконкурсних програм, а також ретроспективи анімації Анатолія Сурми;
  • публічні онлайн-трансляції правозахисних дискусій програми RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, дискусій з режисерами фестивальних стрічок, а також дискусії з художниками програми DOCU/СИНТЕЗ;
  • онлайн-виставка "Ласкаво просимо, вхід заборонено" та онлайн-частина виставки "Добре проторені зв’язки" в межах програми DOCU/СИНТЕЗ;
  • трансляції церемонії відкриття та закриття фестивалю.
Кадр з фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться", режисерка  Аліна Горлова

Також частина фестивальних подій відбудеться на базі платформи Zoom:

  • ексклюзивні події для власників індустрійних акредитацій DOCU/ПРО; 
  • спілкування в "Живій бібліотеці";
  • онлайн-студія документального кіно DOCU/ТАБІР, де діти створюватимуть власні документальні стрічки.
Кадр з фільму "Сіль із Бонневіллю" , режисер Семен Мозговий

Цьогоріч Docudays UA присвячений праву людини на здоров’я й проходитиме під гаслом "Повне одужання". Організатори фестивалю пропонують зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.