Оголошено переможців фестивалю кінооператорського мистецтва КІНОКО

03.11.2020

1 жовтня було оголошено переможців Третього фестивалю кінооператорського мистецтва КІНОКО, який відбувся за підтримки Держкіно. Так у номінації "Повнометражні ігрові дебютні фільми" переміг оператор-постановник Дмитро Недря із фільмом "Ізі", режисер Андреа Маньяні (стрічку створено за підтримки Держкіно). Компанія Patriot Rental, генеральний партнер фестивалю, вручила переможцю сертифікат на 50000 гривень на оренду знімальної техніки.

Цього року вперше було проведено конкурс музичних відео у якому взяли участь 15 робіт. Переможцем став кліп "Maria" гурту SAMUUM, операторка-постановниця Анастасія Рощук. Операторка отримала 30000 гривень на оренду знімальної техніки від Patriot Rental. 

У номінації "Короткометражні ігрові та документальні фільми" переміг оператор-постановник Денис Мельник із фільмом "У нашій синагозі", режисер Іван Орленко (стрічку створено за підтримки Держкіно).

Велика кількість робіт була представлена у студентському конкурсі, який поділено на чотири категорії. У категорії "Етюд" перемогла операторка-постановниця Юлія Пацьора з роботою "Станція". У категорії "Експеримент" переміг оператор-постановник Роман Поляков, студент КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого, з роботою "Два скульптори"У категорії "Документальне кіно" переміг оператор-постановник Куровський Кирило, студент КНУКІМ, за фільм "Ось такі справи, рєбята". У категорії "Ігрове кіно" — оператор-постановник Рустам Мамедов, студент Харківської державної академії культури, за фільм "Механічні обійми". Головний приз студентського конкурсу отримав оператор-постановник Владислав Пеньков, студент КНУКІМ, за фільм "Молоко".

Кращою студенткою-операторкою стала Юлія Пацьора, КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого. Подивитися повтор нагородження переможців та закриття фестивалю можна на офіційній сторінці фестивалю КІНОКО у Фейсбук.

Якщо ви не пройшли на фестиваль це ще нічого не значить. Якщо ви виграли це теж нічого не значить. Кінобізнес дуже конкурентний. Якщо ви отримали нагороду, то наступного дня про неї вже потрібно забувати і йти далі.

Богдан Вержбицький, президент фестивалю КІНОКО

Нагадаємо, цьогорічний кінооператорський фестиваль КІНОКО тривав чотири дні у гібридному форматі — з 29 жовтня до 1 листопада включно. В рамках фестивалю відбулися покази конкурсної програми, професійний технічний форум, творчі зустрічі, майстер-класи та спеціальні покази. Захід відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

КІНОКО – щорічний кінооператорським фестиваль, який є єдиним у своєму форматі в Україні. Фестиваль засновано у 2017-му році оператором-постановником, членом спілки кінематографістів та федерації IMAGO Богданом Володимировичем Вержбицьким.