Фільм Анастасії Буковської "Бульмастиф" представить Україну в програмі Nuits en Or 2022 від Академії Сезар

17.06.2022

Створений за підтримки Держкіно дебютний короткометражний фільм режисерки Анастасії Буковської "Бульмастиф" увійшов до програми Nuits en Or 2022 французької Académie des César. Це серія показів від Академії мистецтв та технологій кінематографа (Académie des César), яка представляє короткометражні фільми зі всього світу, що нагороджені національними кіноакадеміями: César, Oscar, Bafta, Goya, Magritte, тощо. Програма демонструється в Парижі та десятках великих міст світу: Афінах, Лісабоні, Мадриді, Мехіко, Римі, Відні й багатьох інших.

Стрічка Анастасії Буковської у 2021 році отримала "Золоту Дзиґу" Української Кіноакадемії як "Найкращий короткометражний ігровий фільм".

"Бульмастиф" – це фільм про людину, тварину та заплутані стосунки з минулим. Мітя – ветеран війни, який намагається повернутися до нормального життя. Одного разу він зустрічає загубленого бульмастифа Роя. Спочатку стосунки між ними ускладнені, але з часом Рой допомагає Міті впоратися з його важким минулим.

Зараз важливо продовжувати вести в тому числі й культурну боротьбу та нагадувати про війну в Україні там, де вона вже зникає з інформаційного простору. На жаль, за кілька років, які пройшли з виходу фільму, його актуальність лише зросла. Тоді ми не й уявити не могли, що, наприклад, уся військова форма, яка зберігалася на складі реквізиту, поїде на фронт до наших військових. Але це правда.

Режисерка Анастасія Буковська

Фільм створено кінокомпанією FAMILY PRODUCTION за підтримки Держкіно та Українського культурного фонду. Стрічка вийшла у 2020 році й з того часу отримала низку нагород і відзнак та потрапила до офіційних конкурсів багатьох міжнародних кінофестивалів – Cottbus Film Festival у Німеччині, Huesca Film Festival в Іспанії, британського Portobello Film Festival, фестивалю El Gouna Film Festival в Єгипті, Festival of Nation в Австрії та інших.

Крім "Золотої Дзиґи", фільм має три призи фестивалю "Молодість" (Найкращий короткометражний фільм у міжнародному конкурсі, Спеціальний диплом журі, Приз Екуменічного журі) та Приз італійського Madonie Film Festival за найкращий короткометражний фільм. Від 24 лютого 2022 року "Бульмастиф" бере участь у благодійних показах на підтримку України у різних країнах світу: від Польщі до Нової Зеландії.

У програмі Nuits en Or Академії Сезар "Бульмастиф" покажуть у паризькому кінотеатрі Odeon, 22 червня, о 19:50. Після показу пройде Q&A-сесія з режисеркою картини Анастасією Буковською.