Фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" став переможцем одного з найбільших у світі фестивалів документального кіно про права людини Jeden svět/One World у Чехії  

21.05.2021

Створений за підтримки Держкіно фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" став переможцем одного з найбільших у світі фестивалів документального кіно про права людини Jeden svět/One World у Чехії. Картина української режисерки Аліни Горлової отримала нагороду Best Film Award.

За словами членів журі, цьогоріч переможця було визначити просто, бо "фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" — це ідеально створена історія, яка одразу вкрала їхні серця". Також журі зазначило, що було вражено талантом молодої режисерки та творчої команди фільму.

Ідеально сформована історія, чудово знята в чорно-білій техніці, мудро драматично поділена на дев'ять глав. Ми захоплювались обережною, послідовною та свідомою побудовою персонажів та їх історій. Фільм демонструє досконалість у всіх сегментах кінороботи.

Міжнародне журі кінофестивалю Jeden svět/One World

"Цей дощ ніколи не скінчиться" — це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі "війна-мир". Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька, Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії...

Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару, був профінансований Державним агентством України з питань кіно, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.

Режисерка – Аліна Горлова, сценарісти – Аліна Горлова, Максим Наконечний, оператор – В’ячеслав Цвєтков, продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна), ко-продюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина).

Фестиваль Jeden svět/One World заснований у 1999 році гуманітарною правозахисною організацією People in Need, й представляє у своїй програмі найкращі документальні стрічки про права людини з усього світу. Щороку ці фільми мають змогу подивитися понад 120 000 глядачів.