Фільм "Депортація 44-46" Олесі Моргунець-Ісаєнко виходить в український кінопрокат

08.09.2021

9 вересня розпочинається кінотеатральний прокат документального фільму Олесі Моргунець-Ісаєнко "Депортація 44-46". Фільм присвячений примусовому виселенню українців з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР.

Дата початку прокату обрана невипадково, оскільки саме 9 вересня 1944 року в Любліні між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР було укладено угоду про обмін населенням, що поклало початок масовій депортації понад 480 тисяч українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.

У фільмі використано хронікальні кадри, тогочасні газети, історичні фотографії та мапи, а історії депортованих відтворено в ігровому й анімаційному сюжетах.

Режисерка картини – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, режисерка анімації – Ольга Гаврилова, оператор – Євгеній Кирей, композиторка – Оксана Моргунець, пісні – Ірина Лазер і гурт Mavka, художник-постановник – Владлен Одуденко.

У головних ролях – Лариса Руснак та Ірина Лазер. Продюсери – Олена Яковенко й Артем Денисов, дистриб’ютор – кінокомпанія "Сіневерс". Науковий консультант картини – історик Роман Кабачій. Із польського боку сценарій рецензував професор Жешувського університету Ян Пісулінський, а з українського – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.

Прем’єра фільму "Депортація 44-46" відбулася у 2021 році на кінофестивалі "Молодість". Пізніше стрічку також демонстрували на фестивалях у Кракові, Запоріжжі, Хмельницькому та інших містах. Фільм створено кінокомпанією "UM-Group" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Де подивитися картину:

  • Київ (кінотеатр "Жовтень", "Ліра", "Старт", "Дніпро", "Факел", "Kinoman", "Лейпциг", "Флоренція", кінотеатрі ім. Т.Шевченка); 
  • Запоріжжя (кінотеатр ім. О.Довженка);
  • Житомир (кінотеатр ім. І.Франка);
  • Львів (Львівський кіноцентр);
  • Херсон (кінотеатр "Ювілейний");
  • Луцьк (кінотеатр "Premier City");
  • Ужгород (кінотеатр "5 елемент"); 
  • Трускавець (кінотеатр "Злата"); 
  • Дрогобич (кінотеатр "Злата PLUS").

Окрім того, 12 вересня о 14:00 в кінотеатрі "Жовтень" відбудеться спеціальний показ стрічки за участі творчої групи картини. Також запланована серія спеціальних показів у мережі кінотеатрів "Планета Кіно" в Києві, Харкові та Львові, ведуться перемовини про організацію показів в інших містах України.