Фільм "Мати Апостолів" отримав головну нагороду польського Міжнародного кінофестивалю "Ехо Катині"

27.04.2022

Фільм Зази Буадзе "Мати Апостолів" отримав головну нагороду польського Міжнародного кінофестивалю "Ехо Катині", присвяченого темі тоталітаризму. 

Стрічку було обрано із 23 фільмів зі всього світу. Журі відзначило стрічку Зази Буадзе головним призом за надзвичайну гостроту демонстрації того, що кожна війна відбувається не лише на полях битв, а її жертвами стають не лише воїни, а й їхні близькі.

Міжнародний кінофестиваль про тоталітаризми "Ехо Катині" був створений Інститутом національної пам’яті (Польща) для вшанування пам’яті жертв катинського розстрілу та створення простору для обговорення тоталітаризму в багатьох його аспектах. Події в Україні довели організаторам, що ця тема є не лише історією, але й сьогоденням для багатьох мільйонів людей.

В основі фільму "Мати апостолів" – історії жінок, сини яких воювали за Україну у 2014 році. У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованою територією, мати потрапляє в абсолютно чужий і агресивний світ, де все пронизано ненавистю та стражданням. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. Її відчай і біль перероджуються в вічний материнський дух землі, який повертає синів додому, живих чи мертвих.

Режисер – Заза Буадзе, сценаристи – Ратха Макеєнкова і Заза Буадзе, оператор – Олександр Земляний, художник – Інга Житня, композитори – Роман Григорів та Ілля Разумейко, продюсер – Дмитро Овечкін. У ролях: Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Світлана Осипенко, Сергій Медін, Станіслав Щокін та інші.

Стрічку створено кінокомпанією "Студія "Золоте Руно" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія картини проходить за підтримки Держкіно.