У квітні в український прокат вийде фільм "Погані дороги" Наталки Ворожбит

17.02.2021

Фільм-призер Венеційського кінофестивалю – "Погані дороги" режисерки Наталки Ворожбит, авторки серіалу "Спіймати Кайдаша" та сценаристки фільму "Кіборги", – вийде в широкий кінотеатральний прокат 1 квітня цього року.

"Погані дороги" – повнометражний режисерський дебют драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, екранізація її однойменної п'єси, яку ставили у Лондоні та Києві. Стрічка складається з п'яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом "Кіборги".

Світова прем'єра драми "Погані дороги" відбулася у програмі "Тиждень критики" Венеційського кінофестивалю в 2020 році, де вона була відзначена другою за престижністю нагородою – премією Circolo del Cinema di Verona як "Найбільш інноваційна стрічка в конкурсі".

Українська прем'єра фільму пройшла на фестивалі "Київський тиждень критики" у програмі "Фокус: Україна-Франція". Також режисерка здобула Національну премію кінокритиків "Кіноколо" у категорії "Відкриття року", актор Юрій Кулініч відзначений премією за найкращу чоловічу роль, а актриса Оксана Черкашина отримала премію "Кіноколо" як виконавиця найкращої жіночої ролі.

Продюсерами фільму виступили Юрій Мінзянов та Дмитро Мінзянов.

Виробництво здійснив кінопродакшн "Kristi Films" за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія "Артхаус Трафік". Промокампанія фільму здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.