Фільм-призер Берлінале "Стоп-Земля" Катерини Горностай вийде в кінопрокат у січні 2022 року

24.11.2021

Фільм-володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале, – створена за підтримки Держкіно стрічка "Стоп-Земля" Катерини Горностай, – вийде в український кінотеатральний прокат 20 січня 2022 року.

"Стоп-Земля" – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де "Стоп-Земля" отримала нагороду "Кришталевий ведмідь" як "Найкращий художній фільм" конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus.

Українська прем’єра відбулася в рамках Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю, де стрічку відзначили нагородою Ґран-прі та "Золотим Дюком" за "Найкращий повнометражний фільм". Акторський колектив фільму журі нагородило за "Найкращу акторську роботу", що на ОМКФ відбулось уперше. 

Також стрічка стала тріумфатором 4-ї Національної премії кінокритиків "Кіноколо" – картина здобула головну нагороду за Найкращий повнометражний ігровий фільм, Катерину Горностай відзначили як найкращу режисерку, авторку сценарію, а також нагородили премією "Відкриття року" – за найкращий повнометражний дебют. Найкращою акторкою кінокритики назвали Марію Федорченко, виконавицю головної ролі в "Стоп-Землі".

Головні ролі у стрічці виконали непрофесійні актори-підлітки, з якими в процесі підготовки до зйомок режисерка та команда працювали в акторській лабораторії: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов. Зйомки проходили в Києві та Київській області. 

Сценарій фільму написала режисерка Катерина Горностай, випускниця "Школи документального кіно й театру" Марини Разбєжкіної та Михайла Угарова. "Стоп-Земля" її повнометражний дебют, до цього режисерка зняла кілька короткометражних робіт, серед яких: "Віддалік" (нагороди кінофестивалів Wiz-Art Film, ОМКФ, "Молодість", 2015); "Бузок" (спеціальна відзнака журі та премія FIPRESCI ОМКФ, 2017); також стала співавторкою документального фільму "Євромайдан. Чорновий монтаж" (фільм-відкриття Docudays UA, 2014). 

Продюсерами фільму виступили Віталій Шереметьєв, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна. Виробництво здійснив кінопродакшн "ЕССЕ Продакшн Хаус" за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Дистриб’ютор стрічки – кінокомпанія "Артхаус Трафік"