Фільм Віри Яковенко "Подвійний іммельманн" покажуть у Парижі на "Зустрічах навколо сучасного українського кіно" від Університету Сорбонна

16.04.2022

Створену за підтримки Держкіно стрічку Віри Яковенко "Подвійний іммельманн" покажуть у Парижі на "Зустрічах навколо сучасного українського кіно" від Університету Сорбонна та дослідницького підрозділу THALIM Національного центру наукових досліджень Франції CNRS.

Показ фільму та дискусія з режисеркою відбудуться 18 квітня в кінотеатрі Reflet Médicis. 19 квітня в межах "Зустрічей навколо сучасного українського кіно" відбудуться також презентація та покази дипломних робіт випускників КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та круглий стіл пам'яті литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, який загинув у заблокованому Маріуполі.

У дебютному фільмі Віри Яковенко "Подвійний іммельманн" російсько-українська війна, що почалась у 2014 році, виступає тлом, каталізатором дій героїв. Стрічка безоціночно показує процеси, які виникли у суспільстві серед мешканців "сірої зони", які зіткнулись із новою реальністю і намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. Зіткнення віч-на-віч із "ворогом" – представниками української сторони – породжує прагнення до пізнання, яке йде у розріз із телевізійною пропагандою та викликає в одних поштовх до людяності, розуміння та переосмислення, а в інших – жагу до використання безмежної влади, здирництво та втрату моральних цінностей заради власної вигоди. За словами авторів фільму, образ "Подвійного іммельманну" як небезпечного прийому вищого пілотажу – це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна, і надмета цього віражу "до точки повернутись і людиною лишитись".

Фільм знято за сценарієм Ірен Роздобудько, який у 2020 році посів перше місце у Міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова" в номінації "Кіносценарії". Ролі у стрічці виконують Лариса Руснак, Істан Розумний, Ксенія Баша, Наталія Ярошенко, Володимир Ямненко, Наталія Скрябіна та інші.

Виробництво – кінокомпанія Eidetic Pictures (продюсери Олексій Пантелєєв, Ольга Пантелєєва, Роман Негрієнко) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.