Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив списки творів, що подані на здобуття премії у 2022 році

02.11.2021

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив списки поданих творів на здобуття головної культурної нагороди України у 2022 році.

У номінації "Кіномистецтво" подані:

  • Повнометражний ігровий фільм "Стоп-Земля" (за підтримки Держкіно) – режисерка Катерина Горностай;
  • Повнометражний ігровий фільм "Ми є Ми поруч" (за підтримки МКІП) – режисер Роман Балаян;
  • Документальний фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться" (за підтримки Держкіно) – режисерка Аліна Горлова;
  • Головні ролі у створених за підтримки Держкіно фільмах "Брама", "Мої думки тихі", "Казка старого мельника" – акторка Ірма Вітовська;
  • Повнометражний ігровий фільм "До щастя" виконавець головної ролі Григорій Гришкан. 

Номінанти на здобуття премії будуть оголошені наприкінці року, вручення нагород лауреатам традиційно відбудеться 9 березня, до Дня народження Тараса Шевченка. 

Шевченківська премія — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Премію вручають із 1961 р. Загалом, у березні 2022 р. вручатимуть сім премій у наступних номінаціях: "Література", "Публіцистика, журналістика", "Літературознавство і мистецтвознавство", "Музичне мистецтво", "Театральне мистецтво", "Візуальні мистецтва" та "Кіномистецтво".

Нагадаємо, що у 2021 році Національну премію України імені Тараса Шевченка в номінації "Кіномистецтво" отримали режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко за фільм "Атлантида", створений за підтримки Держкіно.