Головний приз німецького кінофестивалю Fünf Seen Filmfestival отримала стрічка Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ"

02.09.2021

Головний приз німецького кінофестивалю Fünf Seen Filmfestival отримала стрічка режисерки Катерини Горностай "СТОП-ЗЕМЛЯ", створена за підтримки Держкіно. Ще один український фільм — "Погані дороги" Наталки Ворожбит — став найкращим у номінації "Перспективне молоде кіно". Фільми режисерок були показані в рамках української програми, організованої у партнерстві з Українським інститутом.

У своєму дебютному повнометражному фільмі Катерина Горностай розповідає про свою головну героїню та групу молоді у період дорослішання. Вона робить це віртуозно, в чарівній манері та винахідливій формі. "СТОП-ЗЕМЛЯ" — це стилістично неординарний фільм, який поєднує в собі документальний реалізм із фантазійними мрійливими уривками.

Журі кінофестивалю Fünf Seen Filmfestival

"СТОП-ЗЕМЛЯ" — чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. Світова прем’єра стрічки відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де картина отримала нагороду "Кришталевий ведмідь" від юнацького журі конкурсної програми Generation 14plus як Найкращий повнометражний фільм. В український кінопрокат стрічка вийде у листопаді 2021 року.

У номінації "Перспективне молоде кіно" на Fünf Seen Filmfestival перемогу отримала стрічка "Погані дороги" Наталки Ворожбит.

Режисерці вдалося створити правдоподібних персонажів і підтримувати напругу, яке є нестерпною, протягом усього фільму. І хоча війна у стрічці не демонструється — нею пронизаний кожний з епізодів фільму.

Журі кінофестивалю Fünf Seen Filmfestival

Фільм складається з п'яти новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. У 2020 році стрічка отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

Кінофестиваль П'ять озер/Fünf Seen Filmfestival є одним із найбільших кінофестивалів Південної Німеччини. Цьогоріч у програмі фестивалю, що вже вп'ятнадцяте відбувся на озерах Верхньої Баварії поблизу Мюнхена, було представлено понад 150 європейських картин.