Інформація від Міністерства закордонних справ України

10.04.2024

Інформація від Міністерства закордонних справ України!

Посольство України в Чорногорії повідомило про зацікавленість чорногорської сторони у розвитку співпраці з Україною у сфері кінематографу. Зокрема, Кінематографічний центр Чорногорії, ключовим завданням якого є підтримка сучасного чорногорського кінематографу, готовий сприяти колаборації чорногорських кіновиробників із українськими колегами. На даний момент існує велика зацікавленість продюсерів і режисерів у встановленні якомога тісніших безпосередніх контактів з українськими виробниками фільмів та у створенні спільної продукції.

Відповідно до наданої посольством інформації, в Чорногорії діє правило, згідно з яким іноземці, які проводять зйомки на території країни та витрачають більше 100 тис. євро, мають право на кешбек у розмірі 25% (з метою просування туристичної привабливості Чорногорії).

Водночас, посольством опрацьовується можливість включити один із останніх українських документальних фільмів на воєнну тематику у програму фестивалю документального кіно «Underhill» (м.Подгориця), підготовка до якого наразі триває.

У разі зацікавленості, українські кіновиробники і дистриб’ютори можуть надсилати контактні дані для можливого подальшого сприяння до Кінематографічного центру Чорногорії (e-mail: info@fccg.me; https://fccg.me/).