На початку березня в кінопрокат виходить лірична комедія Тараса Дударя "Генделик"

21.02.2022

Із 3 березня 2022 року у всеукраїнський прокат виходить створений за підтримки Держкіно фільм режисера Тараса Дударя "Генделик". Картину знято за мотивами оповідань літератора, сценариста та режисера Олександра Столярова.

Одвічне бажання чоловіка знайти справжнє Кохання дарує сценаристу Івану Герасимову зустрічі з жінками його мрій – романтичною Панночкою, розкутою Повією, таємничою Дамою з вуаллю… Іван перестає розуміти, хто з цих жінок реальність, а хто – лише плід його уяви. У пошуках істини він потрапляє до містичного привокзального кафе "Генделик". Там, завдяки "випадковій" зустрічі з двома дивними незнайомцями, він переноситься в різні емоційні фрагменти свого життя: перше кохання, кумедні курйози, моменти неймовірного щастя і несподіваних розчарувань. Ці спогади допомагають Івану розібратися в усьому і стати вільним.

У ролях – Владислав Мамчур, Людмила Загорська, Владислав Никитюк, Олександр Рудько, Сергій Сипливий, Станіслав Москвін, Сергій Петько, Михайло Кукуюк, Тарас Цимбалюк, Ігор Портянко, Олександр Ярема, Артемій Єгоров, Макар Тіхоміров, Ігор Тихомиров, Єфросинія Мельник, Андрій Сторожик, Поліна Носихіна, Світлана Штанько, Марина Веремійчук, Ірина Кучерук та ін.

Режисер-постановник – Тарас Дудар. Сценарій – Олександр Столяров, Дмитро Григоренко. Оператор-постановник – Олексій Назарук. Композитор – Іван Завгородній. Художник-постановник – Олександр Тетерін. Художник з гриму – Олена Куліш. Художник по костюмам  – Інна Чумаченко. Монтаж – Мікаел Торгомян. Звукорежисер – Дмитро Скрипка. Директор картини – Василь Жеребило. Продюсери – Дмитро Овечкін, Юрій Будяк. Виробник – Студія "Золоте Руно" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм брав участь у багатьох міжнародних фестивалях в Україні та закордоном. В Україні, серед іншого, картина здобула три нагороди XVI Київського міжнародного кінофестивалю КІНОЛІТОПИС: Кришталевий "Приз глядацьких симпатій", Диплом за виконання головної ролі (Владислав Мамчур) та Диплом за музичне оформлення (Іван Завгородній). Стрічку також було представлено в рамках Днів українського кіно в Лівані та Китаї.

"Генделик" було створено в 2019 році, через карантинні обмеження вихід фільму в широкий кінотеатральний прокат переносився чотири рази.