Каннський кіноринок Marché du Film оголосив деталі програми "Україна у фокусі"

14.04.2022

Авторитетне американське видання Variety опублікувало деталі програми "Україна у фокусі" кіноринку Marché du Film ювілейного 75-го Каннського кінофестивалю: головні ринкові ініціативи Goes to Cannes, Cannes Docs Showcase і Producers Network будуть спрямовані на проєкти та кінопрофесіоналів із України.

Фото: Variety

У програмі Producers Network буде представлено 6 українських продюсерів: Дениса Іванова з Arthouse Traffic, Дар’ю Бассель з Moon Man, Наталію Лібет з Digital Religion, Сашка Чубка з Pronto Film, Ольгу Бесхмельниціну з ESSE Production House та Володимира Яценка з ForeFilms.

На Docs in Progress за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA покажуть 4 документальні проєкти: "Company of Steel / Залізна сотня" режисерки Юлії Гонтарук; "Lagoons. Battle for Paradise / Лимани. Бій за рай" Сергія Лисенка; "Listening to the World / Слухаючи світ" Лізи Сміт та "Peace for Nina / Мир для Ніни" режисерки Жанни Максименко-Довгич.

Разом із Tallinn Black Nights Festival на Marché du Film покажуть повнометражні ігрові проєкти: "Rock. Paper. Grenage / Камінь. Ножиці. Граната" режисерки Ірини Цілик; ‌"When We Were 15 / Коли нам було 15" Анни Бурячкової, "Lapalissade / Ля Палісада" режисера Філіпа Сотниченка, "Lucky Girl / Я, Ніна" режисерки Марисі Нікітюк. Ринок Goes To Cannes представить проєкти "The Editorial Office / Редакція" режисера Романа Бондарчука, "The Glass House / Дім за склом" Тараса Дроня, "Do You Love Me? / Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової, "Demons / Демони" Наталки Ворожбит, "Chrysantemum Day / Свято Хризантем" Семена Мозгового.

Ця акція є одним із інструментів, які можуть дати серйозний внесок для української аудіовізуальної продукції в цей складний для її індустрії час. Ми віримо, що завдяки цій прямій допомозі українське кіно продовжить своє існування в найближчі місяці та нові фільми стануть видимими та доступними для міжнародної аудиторії.

Організатори Marché du Film

Докладніше – у статті Patrick Frater та Elsa Keslassy на сторінках Variety "Cannes Film Market Unveils Full Ukraine in Focus Program with Selected Filmmakers, Producers (EXCLUSIVE)"

Нагадаємо, що з 2008 року українська кіноіндустрія щорічно за підтримки Держкіно була представлена на кіноринку Каннського кінофестивалю Національним павільйоном. Цього року організація Українського національного павільйону на кіноринку 75-го Каннського кінофестивалю також планується. Ювілейний 75-й Каннський кінофестиваль триватиме з 17 до 28 травня 2022 року, кіноринок Marché du Film працюватиме з 17 до 25 травня.