Кіно має бути доступним: "Стоп-Земля" вийшла в прокат із звукоописом від "Доступного кіно"

21.01.2022

Володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале – стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля", яка зараз йде у прокаті, стала доступною для людей із порушенням зору – в будь-якому українському кінотеатрі, за допомогою безкоштовного застосунку Earcatch із звукоописом фільму від агенції "Доступне кіно" громадської організації "Боротьба за права".

Фото: Garry Efimov

Створена за підтримки Держкіно "Стоп-Земля" – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно. Світова прем’єра стрічки відбулася минулоріч на Берлінському кінофестивалі, де "Стоп-Земля" отримала нагороду "Кришталевий ведмідь" як "Найкращий художній фільм" конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus.

Дякуємо "Доступному кіно" за надважливу ініціативу, завдяки якій люди із порушеннями зору або слуху не лишаються поза культурою кіно й можемо нарешті сказати, що в Україні доступність кіно стає законодавчо закріпленою нормою: до ВРУ внесено проєкт Закону зі змінами, що стосуються державної підтримки кінематографії в Україні, серед яких – обов’язковість адаптації фільмів, що створюються за державної підтримки, для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху (титрування, аудіодискрипція українською мовою).

Ми всі є невід’ємною частиною суспільства. Суспільства, в якому всім має бути комфортно незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права, де враховуються інтереси різних груп та індивідів, де всі залучені до активного громадянського і культурного життя та приносять користь. Ми всі, незалежно від того, які ми є – рівні. Дивимось українське кіно разом!

Доступне кіно: "Стоп-Земля" із 20 січня 2022 року – в широкому всеукраїнському прокаті.