Кінофестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 оголосив програму

14.09.2021

13 вересня відбулась офіційна пресконференція ювілейного П'ятого Міжнародного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs: організатори оголосили конкурсну програму фестивалю та розказали, де можна буде переглянути фільми офлайн й онлайн. Фестиваль, що пройде з 26 вересня до 2 жовтня 2021 року в гібридному форматі, відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

До конкурсних програм цьогорічного фестивалю відібрано 42 фільми з-поміж 283 заявок на участь із 17 країн світу. Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (6 фільмів), Національного конкурсу (6 фільмів) та Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно "Бардак" (30 фільмів).

Відкриє фестиваль автобіографічний фільм Катерини Горностай "Стоп-Земля", який отримав "Кришталевого ведмедя" на Berlinale 2021. Показ стрічки в межах урочистого відкриття пройде у Харківській філармонії 26 вересняФільмом-закриттям Kharkiv MeetDocs 2021 буде дебютна стрічка Тараса Дроня "Із зав’язаними очима"Подивитись фільм глядачі зможуть у харківському Promodo HUB 1 жовтняПісля перегляду картин можна буде поспілкуватися з творчими командами фільмів в межах Q&A-сесії.

Цей рік особливий для фестивалю — він проходитиме вп’яте, наш перший ювілей. Програма фестивалю — надзвичайна. Ми дуже раді показати ці важливі фільми широкій аудиторії, зокрема глядачам у Харкові. У добірку увійшли стрічки, які викликали найбільший резонанс в нашому суспільстві. І переважна більшість програми — українське кіно неігрового та ігрового жанру, яке засноване на реальних документах.

Засновниця та директорка фестивалю Євгенія Крігсхайм

Цього року в Національному конкурсі змагатимуться:

 • "Земля Івана" (2021), реж. Андрій Лисецький
 • "Май далеко – май добре" (2020), реж. Ганна Ярошевич
 • "Казка про коника" (2021), реж. Денис Страшний, Уляна Осовська
 • "Зірки на Землі" (2021), реж. Сніжана Гусаревич
 • "Собаки хороших людей не кусають" (2021), реж. Анастасія Максимчук
 • "Будьмо, гей. Діалоги про гідність" (2021), реж. Євген Лесной, Андрій Трашкалов.

Національний конкурс проходить другий рік поспіль, членами журі виступлять міжнародні експерти: Нільс Бьокамп, режисер, продюсер, шоуранер документальних фільмів, Бріджит О’ші, засновниця Асоціації документальних фільмів у Європі, членкиня консультативних рад B2B Doc та DMZ Docs, та Лукас Пітшайдер, режисер, засновник та керівник кінофестивалю Dolomitale Film Festival. Фільми Національної програми можна буде переглянути онлайн на офіційному сайті кінофестивалю протягом 28, 29 та 30 вересня. Кількість переглядів для кожного фильму буде обмежена, перевагу матимуть власникі абонементів.

В Міжнародному конкурсі переможця обиратимуть глядачі шляхом голосування на офіційному сайті фестивалю. Цього року тема міжнародного конкурсу – "Україна очима світу" – присвячена 30-тій річниці незалежності України. До Міжнародного конкурсу увійшли:

 • "Віддалений гавкіт собак" / The Distant Barking Of Dogs (2017), реж. Симон Леренг Вильмонт (Данія, Швеція, Фінляндія)
 • "Інший Челсі" / The Other Chelsea (2010), реж. Якоб Пройс (Нимеччина)
 • "Останні австрійці" / The Last Austrians (2020), реж. Лукас Пітчайдер (Австрія)
 • "Ліда" / Lida (2017), реж. Анна Еборн (Данія)
 • "Воєнні канікули" / Summerwar (2019), реж. Моріц Шульц (Німеччина, Україна)
 • "Будь ласка, залишайтесь на лінії" / Please Hold the Line (2020), реж. Павел Кузуйок (Австрія).

В Конкурсі українського короткометражного незалежного кіно "Бардак" змагатимуться 30 стрічок, не обмежені жанром та форматом, що були зняті протягом 2019-2021 років. Позаконкурсна програма буде представлена фільмами "Цей дощ ніколи не скінчиться" (2020) Аліни Горлової, "Сіль з Бонневілю" (2021) Семена Мозгового, "Треба ще вижити" (2021) ​​В'ячеслава Гармаша та "Відвага" / Courage (2021) Аляксєя Палуяна.

Фестиваль із кожним роком стає все потужнішим, і маю надію, що його знатимуть не тільки в Україні, але й за її межами.

Заступник Голови Держкіно Сергій Стороженко

Також в межах фестивалю буде показана добірка найкращих коротких метрів за часи незалежності від Київського міжнародного кінофестивалю короткого метру KISFF, та спеціальний показ фільму спільно з проєктом "Дивись як чутно" медіасервісу MEGOGO для глядачів із порушеннями слуху, який демонструватиметься із перекладом мовою жестів. Протягом фестивалю глядачі телеканалу Simon матимуть можливість подивитись документальні та ігрові фільми, які були відібрані до програми Meet Retrospective, що фокусуються на подіях, які розгорнулись у 2014 році та призвели до історичних змін у країні.

27, 28 та 29 вересня фільми Національної конкурсної програми будуть доступні для перегляду онлайн на офіційному сайті кінофестивалю. 30 вересня та 1 жовтня в Promodo HUB можна буде подивитися позаконкурсну програму. А вже 2 жовтня фільми-переможці конкурсних програм будуть доступні для перегляду в Харкові. Пітчинг кінопроєктів в межах індустріальної секції Meet Film Industry та церемонія нагородження відбудуться 1 жовтня.

П’ятий Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs пройде з 26 вересня по 2 жовтня 2021 року у гібридному форматі. Цьогорічний фестиваль Kharkiv MeetDocs проходить за фінансової підтримки Auswärtiges Amt (Федеративне міністерство іноземних справ Німеччини) та Державного агентства України з питань кіно.

Фото: Артем Галкін

Теги: