"Лимани. Бій за рай" Сергія Лисенка отримали головний приз пітчингу East Doc Platform 2021 та режисерську нагороду від Current Time TV

18.03.2021

Кінопроєкт Сергія Лисенка "Лимани. Бій за рай", що створюється за підтримки Держкіно, отримав головний приз пітчингу East Doc Platform 2021 та режисерську нагороду від Current Time TV. East Doc Platform (6-17 березня, Чехія) є одним із найбільших документальних форумів Центральної та Східної Європи.

Міжнародне журі у складі Асти Далман (SVT), Луїзи Швамборн (NEW DOCS) та Джейн Мот (The Whickers) відзначило "дуже сильні сцени, героїв та тему жадібності людини проти захисту світу природи".

У фільмі Сергія Лисенка йдеться про боротьбу за збереження заповідної території Національного природного парку "Тузлівські лимани" – унікального природного комплексу на березі Чорного моря. Вже багато років захисники парку під керівництвом Івана Русева та Ірини Вихристюк відстоюють "Тузлівські лимани".

Це контрастне життя між двома світами: світом прекрасної природи та світом напруженої, небезпечної боротьби. В цьому житті є все: райські пейзажі, дикі звірі, пелікани, море і, – разом з тим, – нічні погоні за браконьєрами, суди з незаконними забудовниками, викрадення та залякування активістів. 

Кінопроєкт документальної неігрової драми "Лимани" став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер та автор сценарію стрічки – Сергій Лисенко, продюсери фільму – Ганна Капустіна та Олександра Кравченко (ТОВ "Альбатрос Коммунікос Україна"). Державна фінансова підтримка стрічки склала 3 млн 631 тис. 300 грн. (100 % загальної вартості виробництва фільму).

East Doc Platform – це ключова нетворкінгова подія, присвячена документальним фільмам із Центральної та Східної Європи у процесі виробництва, яка щороку об'єднує продюсерів, телекомпанії, дистриб’юторів та відбірників фестивалів із усього світу. Організатором форуму є Інститут документального кіно (IDF), Чехія.