Кіновернісаж просто неба: за підтримки Держкіно у київському парку ім. Шевченка відкривається літній кінотеатр

24.07.2020

У київському парку ім. Шевченка Up Ua Studio за підтримки Держкіно та Шевченківської в м. Києві РДА відкриває літній кінотеатр "Кіновернісаж просто неба". У програмі – найкращі фільми українського кіно останніх років. Майданчик працюватиме щодня з 25 липня до 15 вересня. Вхід на всі покази безкоштовний.

Як відомо, в березні стаціонарні кінотеатри в Україні зачинились на карантин. З липня, після гострої фази карантину, кінотеатральний прокат знову запрацював, але з певними обмеженнями, які ставлять українське кіно як галузь у несприятливі умови. "Кіновернісаж" повертає найкращі фільми українського кіно останніх років глядачу. У програмі – ігрове масове кіно, авторські фільми, що виборювали призи на фестивалях, кінострічки режисерів-дебютантів, які визнані творчою перемогою, дитяче та документальне кіно.

Для нас важливо якісно популяризувати українське кіно, адже ми й самі знімаємо фільми. Ми хочемо, аби українських акторів та режисерів легко впізнавали, щоб вони стали справжніми зірками, як голлівудські. Щоб глядач любив і дивився українське кіно. У програмі ми запропонували як уже відомі фільми, так і ті, що чомусь залишились поза глядацькою увагою або були представлені лише на кінофестивалях й не отримали широкої аудиторії. Всі покази безкоштовні, отже це дасть змогу багатьом вибрати собі фільм до душі та переглянути його на великому екрані в нашому кінотеатрі.

Продюсерка проєкту та засновниця UP UA Studio Поліна Герман

Фільмом-відкриттям стане дебютна ігрова картина Антоніо Лукіча "Мої думки тихі". Це один з найгучніших українських фільмів 2019 року. Картина зібрала у прокаті понад 9 мільйонів гривень, отримала призи на кінофестивалях, тріумфувала під час присудження нагород українськими кінематографістами: під час вручення премії українських кінокритиків "Кіноколо" Ірма Вітовська була визнана актрисою року, Антоніо Лукіч отримав приз "Відкриття року", а за підсумками нагородження Національною кінопремією "Золота Дзиґа" кінострічка "Мої думки тихі" отримали одразу 4 відзнаки. Невдовзі фільм буде представлений на HBO Europe. На "Кіновернісажі просто неба" фільм представить знімальна група.

Розклад на перший тиждень безкоштовних показів українського кіно "Кіновернісажу просто неба":

Щодня о 20:30

25 липня — "Мої думки тихі", 2019, реж. Антоніо Лукіч. Фільм представить знімальна група.
26 липня — "Заборонений", 2019, реж. Роман Бровко. Фільм представить знімальна група.
27 липня — "Халепа на 5 baksiv", 2019, реж. Мирослав Латик.
28 липня — "Коли падають дерева", 2018, реж. Марися Нікітюк.
29 липня — "Фокстер & Макс", 2019, реж. Анатолій Матешко.
30 липня — "Припутні", 2017, реж. Аркадій Непиталюк.
31 липня — "Герой мого часу", 2018, реж. Тоня Ноябрьова. Фільм представить знімальна група.

Усі стрічки створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Дивіться цікаве кіно на великому екрані на свіжому повітрі в безпечному середовищі! Проєкт організовано за сприяння КО "Київзеленбуд".