Короткометражний фільм «Перший сніг» завоював три нагороди на Міжнародному кінофестивалі Focus у Лас-Вегасі

27.02.2023

Стрічка українських студентів-кінематографістів отримала три золотих нагороди фестивалю у номінаціях «Найкращий іноземний короткометражний фільм», «Найкращий режисер іноземного короткометражного фільму» та «Найкраща актриса іноземного короткометражного фільму». Раніше «Перший сніг» також був визнаний найкращим короткометражним фільмом на хорватському фестивалі Croatia Creators.

Короткометражка «Перший сніг» розповідає сумну історію дружби безпритульного собаки та дівчинки, що втратила родину через війну. За словами авторів стрічки, це «фільм про війну без війни».

«Картина насправді дуже зворушлива, – розповідає продюсер Руслан Полешук. – Ми розпочали її зйомки ще на початку січня 2022 року. Але вже тоді, ще до повномасштабного вторгнення, тема війни була дуже болючою для нас. Тому що деякі з авторів фільму – режисер Антон Ситник, оператор Ольга Кононенко, а також виконавиця головної ролі – 13-річна Аделія Назарчук – переселенці з Донецька. Вони вже покидали свої домівки через війну. Але 24 лютого це сталося знову… Першу сцену короткометражного фільму ми знімали на новорічному ярмарку на Подолі на початку 2022 року. Однак війна завадила нам завершити картину так, як ми планували. Дознімали «Перший сніг», коли під Києвом уже не було боїв. Фінальну сцену ми зняли влітку в розбомбленій росіянами багатоповерхівці в місті Ірпені. Спочатку ми планували зовсім інший фінал, але після того, як почалася повномасштабна війна, ми переробили кінцівку під ті події, що зараз відбуваються в нашій країні».

Стрічку створено на базі «Інтершколи».

Режисер – Антон Ситник
Продюсери – Руслан Полешук, Сергій Колесніченко
Сценарій – Ростислав Гарбар, Ольга Жидецька
Оператори – Ольга Кононенко, Віктор Німич
Звукорежисер – Олексій Голик