Документальний фільм Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок" отримав головну нагороду фестивалю Jeden svět / One World у Празі, Чехія

01.04.2022

Створений за підтримки Держкіно документальний фільм Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок" отримав головну нагороду одного з найбільших у світі фестивалів документального кіно про права людини Jeden svět / One World у Празі, Чехія.

Картина стала "Найкращим фільмом" Міжнародного конкурсу фестивалю Jeden svět / One World.

У стрічці "Будинок зі скалок" йдеться про те, як на тлі війни на Сході Україні невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в особливому дитбудинку поблизу лінії фронту та створює такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім'ї. Стрічку створено в копродукції Швеції, Фінляндії, Данії та України.

Режисер – Сімон Леренг Вільмонт. Лінійний продюсер та другий режисер – Асад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія), Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія), Дар'я Бассель та Віка Хоменко (Moon Man, Україна).

Фестиваль Jeden svět/One World заснований у 1999 році гуманітарною правозахисною організацією People in Need, й представляє у своїй програмі найкращі документальні стрічки про права людини з усього світу.