До 150-річного ювілею Лесі Українки та 110-ліття створення нею "Лісової пісні": тизер-трейлер анімаційної стрічки "Мавка. Лісова пісня"

25.02.2021

Студія "Animagrad" (FILM.UA Group) випустила тизер-трейлер повнометражного анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня", що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прем’єра відео приурочена до 150-річного ювілею геніальної письменниці Лесі Українки та 110-ліття створення нею "Лісової пісні". Творці стрічки анонсують, що реліз мультфільму відбудеться у 2022 році.

Сценарій анімаційної стрічки "Мавка. Лісова пісня" засновано на класичному сюжеті драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня" та на образах із української міфології. В центрі сюжету тизера-трейлера – одна з найбільш динамічних сцен у мультфільмі, коли головна героїня Мавка – Берегиня і Душа Лісу – приходить на допомогу наляканому стадові зубрів. Заспокоїти і спрямувати стривожених тварин на рятівний шлях Мавці допомагає її магічна сила Берегині Лісу: прагнення берегти гармонію у світі природи і здатність долати страх лісових мешканців.

Робота нашої команди безумовно натхненна творчістю Лесі Українки та її героїнею. Для нас важливо було висловити подяку письменниці в новому тизері-трейлері. А ще поділитися прогресом і показати, що робота над мультфільмом активно триває. Ми наближаємось до релізу і в цьому тизері-трейлері продемонструємо практично окрему нову сцену з нашою Берегинею Лісу, а також познайомимо глядачів із деякими новими персонажами і світом Мавчиного Лісу.

Продюсерка FILM.UA Group Ірина Костюк

Вибір епізоду з зубрами для тизера-трейлера не випадковий. Ці тварини нині на межі вимирання: в популяції європейського зубра на території України налічується приблизно 320 особин. І сцена порятунку тварин відображає екологічну місію мультфільму – привернення уваги до проблем довкілля: вирубки пралісів та зникнення рідкісних видів флори і фауни.

Ліс Мавки – це збірний образ реальних локацій у Карпатах і на Поліссі, а населяють його різноманітні тварини. Деякі з них занесені до "Червоної книги України". Крім зубрів, у тизері-трейлері глядачі побачать ще й чорного лелеку і рись із рисенятком – вони також зараз під загрозою зникнення. Тому ми прагнули створити яскравих незабутніх героїв, здатних зворушити серця дорослої і юної аудиторії й нагадати про те, як важливо берегти природу. В цій місії нас підтримали наші партнери зі Всесвітнього фонду природи WWF-Україна.

Креативна продюсерка FILM.UA Group Анна Єлісєєва

Поряд із реальними тваринами в тизері-трейлері можна побачити й міфічних лісових створінь. А ще вперше тут з’явиться коханий Мавки – музикант Лукаш.

Для роботи над пластикою та рухами головної героїні команда мультфільму запросила професійну балерину, солістку Національної опери, народну артистку України Катерину Кухар. На знімальному майданчику Катерина відтворювала дії головної героїні, а для сцени з зубрами їй навіть довелося виконати кілька трюків. Кожен її рух, зафіксований камерами, аніматори відтворили на екрані в образі Мавки.

До створення саундтреку команда Animagrad залучила етно-гурт ДахаБраха та фольклорного мультиінструменталіста Максима Бережнюка. Останній також працював над саундтреком тизера-трейлера. За задумом у ньому були використані мелодійні фрази, зібрані Лесею Українкою в етнографічних експедиціях. Концепція об'єднання кінематографічної оркестрової музики й українських народних інструментів у музиці до мультфільму була розроблена спільно з італійським композитором Даріо Веро.

Культурна місія мультфільму "Мавка. Лісова пісня" – популяризувати й експортувати багату національну культуру та унікальні українські традиції, тому команда проєкту працює над тим, аби він потрапив на екрани більшості країн світу. Стрічка знаходиться на стадії активних міжнародних продажів і права на показ придбані вже багатьма країнами. 

Реліз мультфільму "Мавка. Лісова пісня" відбудеться у 2022 році.