Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" відбудеться у польському місті Торунь

13.10.2022

У 2022 році Міжнародний етнографічний кінофестиваль ОКО - International Ethnographic Film Festival відбудеться з 13 до 18 листопада в середньовічному містечку Торунь у Польщі, в рамках та за підтримки Міжнародного кінофестивалю мистецтва кінематографії EnergaCAMERIMAGE, а також за допомогою програми МЗС Болгарії "Болгарська допомога заради розвитку" та за інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Якщо говорити про візуальну концепцію, то ми вирішили повернутися в минуле і запросити наших предків приєднатися до фестивалю. Ми хочемо дізнатися історії, які вони повинні розповісти, долі, з якими вони зіткнулися, і досвід, яким вони можуть поділитися з нами. Кажуть, що історія нічому не вчить людство, але ми твердо віримо, що обговорення найбільш суперечливих тем і збереження спогадів про наше минуле є важливими для запобігання нелюдським речам у майбутньому.

Організатори кінофестивалю ОКО

Цього року фестиваль отримав 1171 заявку зі 104 країн світу: 24 конкурсанти боротимуться за грошовий приз від компанії MEGOGO, усі фільми-номінанти можна буде переглянути в Україні протягом кінофестивальних днів на платформі стрімінгу.

Поза конкурсом відбудеться спецпоказ українських фільмів "Подивись на Україну іншими очима". Глядачі побачать створені за підтримки Держкіно фільми "Вусатий Фанк" (реж. Олександр Ковш, Україна), "Щоденник нареченої Христа" (реж. Марта Смеречинська, Україна), "Терикони" (реж. Тарас Томенко, Україна), "Сторожова Застава" (реж. Юрій Ковальов, Україна) та обговорять їх на дискусійній панелі, присвяченій темам фільмів і війні. Повна програма фестивалю доступна на https://www.okofilmfest.com.ua.

Війна в Україні навчила нас святкувати життя сьогодні, без спеціальних причин і приводів, без того, щоб відкладати свої бажання та мрії на завтра. (...) Ласкаво просимо до Торуня або до онлайн показів – подивитись якісне кіно, поговорити на тему фільмів, поміркувати над перемогою України та її відновленням після війни й відсвяткувати життя разом!

Засновниця та директорка кінофестивалю "ОКО" Тетяна Станєва