DocudaysUA розпочнеться в Києві документальним вікендом "Надзвичайний стан", який далі помандрує Україною

28.10.2022

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA розпочнеться документальним вікендом "Надзвичайний стан", що пройде 11-13 листопада в київському кінотеатрі "Жовтень".

19-й DOCUDAYS UA під назвою "Новий прекрасний світ" мав відбутись у березні 2022 року, але через повномасштабне вторгнення РФ команда фестивалю була змушена перенести його. Спеціальний випуск 19-го Docudays UA, що розпочнеться в Києві 11-13 листопада, а далі помандрує нашою країною, має назву "Надзвичайний стан".

Відкриє фестиваль стрічка "Маріуполіс 2" литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса. На згадку про видатного литовського режисера, якого під час зйомок полонили та вбили росіяни на околицях Маріуполя, Docudays UA покаже і його попередній фільм – "Маріуполіс".

Пiд час фестивального вікенду покажуть також:
- фільми програми DOCU/УКРАЇНА: "Нескінченність за Флоріаном" (реж. Олексій Радинський) та "Плай" (реж. Єва Джишиашвілі), який цьогоріч перемiг в національному конкурсі;
- українську прем’єру фільму "І кожна річка" (реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко);
- добірку нових короткометражних фільмів, створених українськими кінематографіст(к)ами під час війни;
- покази VR-фільму "Invasions 1.2.3" Алевтини Кахідзе та Пьотра Армяновського в межах міждисциплінарної програми DOCU/СИНТЕЗ;
- міжнародний блок, до якого увійшли стрічки з різних програм 19 березневого Docudays UA.

Більше про програму спецвипуску "Надзвичайний стан"за посиланням.

Покази у столиці стануть початком Мандрівного фестивалю, який щороку відбувається в регіонах. Подивитися фільми фестивалю, долучитись до онлайн-подій та дискусій можна буде також на платформі DOCUSPACE.ORG.