МКІП оголосив початок проведення конкурсу з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії

02.02.2021

Міністерство культури та інформаційної політики України відповідно до пунктів 21 і 41 Порядку утворення Ради з державної підтримки кінематографії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 р. № 195, оголосило початок проведення конкурсу з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії.

Строк приймання документів: 2 - 21 лютого 2021 року. 

До складу Ради мають увійти дев’ять осіб – по одному представнику від МКІП і Держкіно та сім представників від творчих спілок, громадських та господарських об’єднань (далі – організації), один із яких повинен мати вищу юридичну освіту, один – вищу економічну освіту. Від однієї організації може бути запропоновано не більше двох претендентів.

Вимоги до організацій, які висувають претендентів для включення до складу Ради:

 • статутні документи передбачають провадження діяльності у сфері кінематографії та/або телебачення;
 • діяльність є активною (протягом останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж один раз на рік, громадські заходи щодо розв’язання проблем у сфері кінематографії: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії у професійній сфері тощо).

Вимоги до кандидатів для включення до складу конкурсної комісії:

 • підтримка від Організації (самовисунення неможливе);
 • бездоганна ділова репутація, високі професійні якості, суспільний авторитет;
 • не перебуває на державній службі, чи іншій посаді, стосовно якої Законом України "Про запобігання корупції" встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
 • відсутня судимість, не погашена або не знята в установленому законом порядку;
 • відсутній конфлікт інтересів відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”;
 • не притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення;
 • досвід роботи не менше трьох років у сфері кінематографії, обіймаючи принаймні одну з таких посад:
  1) керівник або заступник керівника юридичної особи, що здійснює виробництво, розповсюдження, демонстрування фільму;
  2) режисер-постановник фільму;
  3) продюсер фільму;
  4) юрист;
  5) економіст (фінансист);
  6) кінодраматург;
  7) кінознавець.

Одна й та ж особа не може бути включеною до складу Ради більш як на один строк поспіль.

Перелік документів та вимоги до оформлення:

Для включення до складу конкурсної комісії організація, яка висуває кандидата, подає такі документи:

 • заява довільної форми, підписана керівником організації, із зазначенням прізвища, імені та по батькові (за наявності) претендента, інформації щодо наявності у претендента досвіду роботи не менше трьох років у сфері кінематографії на відповідній посаді (зразок додається);
 • рішення організації про висунення претендента для участі в конкурсі;
 • копія статутного документа організації;
 • документи та інші матеріали, що підтверджують досвід роботи організації у сфері кінематографії не менше трьох років (публікації у засобах масової інформації, скріншоти інтернет-ресурсів, програмки конференцій, брошури, афіші тощо);
 • заява претендента про участь у конкурсі, в якій зазначається: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), контактна інформація (поштова адреса, електронна адреса, номер телефону), інформація про відсутність судимості, згода на обробку персональних даних, а також на оприлюднення копій документів, зазначених у підпунктах 2, 6 і 7 цього пункту, згода на проведення відеозйомки, аудіозапису та телевізійної зйомки всього процесу конкурсного відбору з можливістю трансляції, оприлюднення та подальшого поширення (в тому числі за участю телерадіоорганізацій та/або інших засобів масової інформації). Зразок заяви додається;
 • копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України претендента, копія трудової книжки або документів, які засвідчують досвід роботи, копія документа про освіту;
 • біографічна довідка (резюме) претендента.

Заявки приймаються з 2 по 21 лютого 2021 року до 23:59 (включно).

Документи надсилаються на електронну адресу cinema.contest@mkip.gov.ua одним листом (у темі листа має бути вказано прізвище кандидата) в сканованому вигляді (формат PDF), кожен документ окремим файлом.

Довідково

Відповідно до Указу Президента України від 25 травня 2017 року № 133 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким застосовано санкції до поштових сервісів, зокрема, "Яндекс", "Яндекс. Україна", "Mail.ru", "Mail.uа", МКІП не прийматиме заявки із зазначених сервісів.

У разі подання документів у неповному обсязі або оформлених неналежним чином МКІП протягом двох робочих днів з дати отримання документів повідомляє про це організацію на електронну адресу, з якої була подана заявка, або засобами телефонного зв’язку. Організація не пізніше двох робочих днів з дня отримання повідомлення має право подати виправлені з урахуванням зауважень документи (але не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після завершення зазначеного в оголошенні строку приймання документів).

Датою одержання заявок вважається дата їх надходження на електронну адресу, зазначену в оголошенні. Заявки, подані після завершення зазначеного в оголошенні строку приймання документів, не розглядаються.

За достовірність інформації, наведеної в документах, відповідальність несуть організації та претенденти.

Конкурс проводиться у формі засідань конкурсної комісії.

Довідки – за телефоном (044) 234-15-61 або через електронну скриньку: cinema.contest@mkip.gov.ua (у темі листа має бути зазначено "довідка").

ДОКУМЕНТИ:

Зразок заяви від претендента
Зразок заяви від організації

Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 01.02.2020 року № 54 "Щодо проведення конкурсу з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії"

Наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 01.02.2020 року № 53 "Про утворення конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії"