На фестивалі Kharkiv MeetDocs пройде показ стрічки Олександра Тіменка «Українське кіно. Становлення»

16.09.2022

2 жовтня в рамках кінофестивалю Kharkiv MeetDocs пройде спеціальний показ стрічки режисера Олександра Тіменка, що простежує історію становлення сучасного українського кіно за останнє десятиріччя.

«Українське кіно. Становлення» – це документальний фільм, що вивчає стрімкий злет українського кінематографу в 2010-2020 роках. Він складається з інтерв’ю фахівців кіно, фрагментів фільмів, трейлерів, репортажів зі знімань, а також архівних кадрів кіноподій останніх років. Стрічка всебічно досліджує кіновиробництво, а також взаємозв’язки галузі, суспільства та держави.

«Українське кіно. Становлення» розповідає про виробництво, прокатну і фестивальну долю понад п’ятдесяти українських фільмів, а також про акторів, режисерів, сценаристів, кінофестивалі та роботу Держкіно.

Експертами у стрічці виступили: Максим Асадчий, Валентин Васянович, Ірма Вітовська-Ванца, Василь Вірастюк, Ярослав Войцешек, Людмила Горделадзе, Семен Горов, Сергій Зленко, Денис Іванов, Пилип Іллєнко, Артем Колюбаєв, Марина Кудерчук, Сергій Лавренюк, Любомир Левицький, Роман Мартиненко, Анна Мачух, Ахтем Сеітаблаєв, Анна Паленчук, Юлія Сінькевич, Павло Сушко, Поліна Толмачова та Андрій Халпахчі.

Спеціальний показ на міжнародному фестивалі документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival стане світовою прем’єрою цього фільму. 

Організатори фестивалю наголошують, що культурний фронт – це теж поле битви, битви за українську ідентичність та незалежність. Саме тому зараз як ніколи важливі культурні події, на яких Україна може розповісти світу про себе.

Українське кіно в останні роки стало культурним феноменом, особливо після 2014 року. Сотні нових стрічок, державна підтримка, нові імена, перемоги на фестивалях, впізнання у світі… Фільм «Українське кіно. Становлення» досліджує цей процес розвитку української кіногалузі, який спочатку призупинився через пандемію, а під час повномасштабного російського вторгнення взагалі опинився під загрозою повної зупинки. І лише спільними, героїчними зусиллями всієї кіноіндустрії, яка об’єдналася перед обличчям ворога, вдається зберігати досягнення цього десятиліття.

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival цьогоріч триватиме з 1 по 6 жовтня у Києві. Покази пройдуть у Кінотеатрі «Жовтень», онлайн-програма – на сервісі MEGOGO, а пітчинги – на платформі Pitch the Doc.

Програмний координатор MeetDocs 2022 – Денис Буданов, який цьогоріч є експертом Оскарівського комітету, член міжнародної асоціації кінопреси FIPRESCI, Спілки кінокритиків України та Української кіноакадемії.

Жанр: фільм-дослідження
Режисер: Олександр Тіменко
Автор сценарію фільму: Антон Базелінський
Продюсер: Марія Каель
Виробник: ТОВ «БІГ ХЕНД ФІЛМС» за підтримки ДержКіно України.
Синопсис: Протягом 2010-2020 років українське кіно пережило великий злет, як, мабуть, жодна інша галузь економіки чи культури. Фільм досліджує, чим ми можемо пишатися, які проблеми виникали у цей час, які яскраві зірки кіноіндустрії відзначилися ваговим внеском у кінопроцес.