На Франко-Українському фестивалі молодого кіно «МІСТ» 2 грудня відбудеться показ документального фільму «Щоденник Нареченої Христа», створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно

20.11.2023

На Франко-Українському фестивалі молодого кіно «МІСТ» 2 грудня відбудеться показ документального фільму «Щоденник Нареченої Христа», створеного за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У стрічці «Щоденник нареченої Христа» режисерка картини  Марта Смеречинська дивиться в очі своїм страхам й занурюється в реальність своєї сестри Насті, греко-католицької черниці, в монастирі Наречених Христа на Західній Україні, щоб заново пізнати світ, у якому вони обидві зросли. Стосунки Марти з сестрою Настею, яка відмовилася від усього мирського, щоб стати частиною релігійного світу, також відображають досвід інших сімей та їхніх дочок, які приєдналися до закритої чернечої спільноти. Марта обговорює свої почуття з іншими монахинями, бере в них інтерв’ю, тоді як інші черниці бачать через Марту зв’язок зі своїм минулим і сім’ями. Режисерка прагне знайти відповідь на питання, чому молоді дівчата вирішують наслідувати багатовікову церкву, обравши шлях черниць.

Виробник фільму – ТОВ «Діджітал Реліджн» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсери – Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет.

Франко-Український фестиваль молодого кіно «MICT» відбудеться з 29 листопада по 2 грудня 2023 року.

Франко-Український фестиваль молодого кіно «MICT» - це щорічний фестиваль, який проводиться в Україні та Франції. Метою фестивалю в цьому році є підтримка молодих українських кінематографістів та їх творчості, а також популяризація українського кіно із подальшою розбудовою копродукційних та культурних відносин. Фестиваль є унікальною можливістю для того, щоб підтримати розвиток молодого українського кіно під час війни.

Цього року фестиваль відзначає своє п’ятиліття і вперше пройде у змішаному форматі онлайн та офлайн подій. У фокусі конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю – сучасні українські художні та документальні короткометражні фільми, створені молодими українськими кінематографістами.

Фестиваль організовано Міжнародною асоціацією розвитку і підтримки української культури, у партнерстві з Association de Développement Personnel Franco-Ukrainienne, Французьким інститутом в Україні, Посольством Франції в Україні, Alliances Françaises en Ukraine, CNC, UNIFRANCE, TorinoFilmLab | Museo Nazionale del Cinema di Torino's, I Am Tomorrow International Film Festival, Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, Українським культурним фондом, Odesa Film Office, Культурною Дипломатією, Одеською кіностудією, та за підтримки мерії міста Одеса, мерії міста Марсель, Міжнародного благодійного фонду «Українсько-європейські ініціативи», Благодійного фонду «Двері» та Всеукраїнської жіночої асоціації українського кіно та кіномистецтва.