Сьогодні "Молодість" покаже стрічку Олексія Овчаренка "Велотренажер" за Стівеном Кінгом та анімаційний фільм Анни Дудко "Глибока вода"

03.06.2021

Сьогодні на кінофестивалі "Молодість" відбудеться прем'єрний показ анімаційного фільму "Глибока вода" режисерки Анни Дудко. Також в Національному конкурсі глядачі побачать короткометражний фільм Олексія Овчаренка "Велотренажер", створений за оповіданням Стівена Кінга.

Кадр із фільму "Велотренажер" режисера Олексія Овчаренка

Стівен Кінг взяв за правило ділитися зі студентами-кінематографістами авторськими правами на екранізацію своїх творів, створених у  70-і роки. Так, завдяки участі у програмі Dollar Baby, торік український студент Валентин Лавренюк за 1 долар отримав право на екранізацію оповідання "Велотренажер".

Кадр із фільму "Велотренажер" режисера Олексія Овчаренка

Фільм, створений за підтримки Держкіно, розповідає про чоловіка, який після трагічної загибелі дружини, втрачає сенс життя. Єдине його бажання — знову бути з коханою. Її старенький велотренажер стає місточком з його світу до дружини. Режисер картини — Олексій Овчаренко, оператор — Ян Васянович, продюсер та співавтор сценарію — Валентин Лавренюк.

"Глибока вода" Анни Дудко — це іронічна розповідь про самотню товстеньку русалку, яка полюбляє підглядати за людьми через труби водогону за допомогою магії. Одного разу вона закохується в чоловіка і, сп'яніла від пристрасті, заявляється до нього прямо у квартиру, щоби задовольнити свої нестримні потяги.

Кадр із фільму "Глибока вода" режисерки Анни Дудко

Художник — Ольга Гаврилова, сценарій — Анна Дудко, виробництво — студія "Червоний собака" за підтримки Держкіно. 

Цьогоріч "Глибока вода" — єдина українська анімаційна стрічка, представлена в конкурсних програмах "Молодості".

Кадр із фільму "Паперушка" режисерки Лілії Остапович

Також в програмі "Молодості" — ще два фільми, створені за підтримки Держкіно, які одночасно представлені як в національній, так і в міжнародній конкурсних програмах кінофестивалю. Це "Паперушка" режисерки Лілії Остапович та "Кімната Батіка" Марії Халпахчі.

Переможців 50-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" буде оголошено у суботу, 5 червня.