На Кіровоградщині відбулися покази фільмів «Захар Беркут» та «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»

18.07.2023

Спеціальні покази пройшли 15 липня у селі Підвисоке та 16 липня в смт Новоархангельськ у межах Національного туру «Кіно заради перемоги!» для внутрішньопереміщених осіб. Фільми представив актор та амбасадор Туру — Богдан Бенюк.

Українсько-американський історичний бойовик режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна «Захар Беркут» є екранізацією однойменної повісті Івана Франка. Слоган фільму: «У свободі моя сутність!».

1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі місцеві мисливці, брати Беркути, потайки пробираються в табір та звільняють полонених.

Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.

Фільмування картини відбулося неподалік Синевирської Поляни на Закарпатті та під Києвом, де були побудовані головні декорації. У роботі над фільмом взяла участь велика міжнародна акторська команда з України, США, Казахстану, Великобританії та Монголії.

Також в смт Новоархангельськ відбувся показ фільму «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Фільм розповідає про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу. В основі стрічки лежить книжка "Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід" найвідомішого казкаря України Сашка Лірника.

Проєкт реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» за підтримки фонду "МХП-Громаді" та компанії «Deloitte» в Україні, за сприяння компанії "Вавілон", Громадської організації "УкрКіноФест", ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», окремих підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.