У перший день зими вийшла онлайн стрічка Семена Мозгового "Історія Зимового саду"

01.12.2020

На онлайн-платформі Takflix.com вийшов створений за підтримки Держкіно фільм-переможець DocudaysUA-2019 – документальна стрічка "Історія Зимового саду" режисера Семена Мозгового. Фільм доступний на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

"Історія Зимового саду" – перший повнометражний фільм Семена Мозгового. Він розповідає про хранительку квіткової галереї київської ВДНГ. Вже 45 років Валентина Миколаївна доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею. Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує жінку. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже, її сад живе за власними законами. 

Музику до "Історії Зимового саду" написали українські композитори, співзасновники проєкту Nova Opera Роман Григорів та Ілля Разумейко. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм брав участь у міжнародних кінофестивалях Ji.hlava у Чехії, DOK Leipzig у Німеччині, Full Frame у США. Українська прем’єра пройшла в 2019 році на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де картина отримала нагороду як найкращий український документальний фільм.