На Венеційському кінофестивалі відбулася світова прем'єра драми "Відблиск" Валентина Васяновича

07.09.2021

7 вересня на Венеційському кінофестивалі відбулася світова прем'єра створеної за підтримки Держкіно драми "Відблиск" режисера Валентина Васяновича.

Україна представляє на міжнародному кінофорумі у Венеції відразу три фільми власного виробництва. За 30 років Незалежності України "Відблиск" є другою стрічкою українського режисера, яка бере участь в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю — вперше за 29 років після фільму "Чутливий міліціонер" Кіри Муратової (1992). Драма Валентина Васяновича претендує на здобуття головної нагороди фестивалю – "Золотого лева".

Валентин Васянович вважає "Відблиск" неофіційним приквелом "Атлантиди", яка у 2019 році здобула у Венеції історичну перемогу та стала найкращим фільмом секції "Горизонти", другої за важливістю програми Мостри.

Ідея фільму "Відблиск" прийшла, коли почалися обміни військовополоненими. З’явилася підтверджена інформація про катування в «Ізоляції». Колишні бранці почали розповідати про умови утримання полонених в цій тюрмі, і тоді виникла ідея створити такого героя та розповісти цю історію. Моїм головним завданням було розповісти про наджорстоке ставлення до полонених, нелюдські муки і травми, які отримують там люди. І це жахіття відбувається не десь далеко, а зовсім поруч. Ці дикі речі відбуваються сьогодні у 21 столітті в Європі.

/ Валентин Васянович, режисер, сценарист, оператор, монтажер та співпродюсер картини /

Головний герой фільму – цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте пережите переслідує його. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.

До виробництва стрічки була залучена знімальна команда, з якою режисер працював над "Атлантидою": художник-постановник Владлен Одуденко, кастинг-директорка Тетяна Симон, звукорежисер Сергій Степанський, художниця по костюмах Олена Гарманенко, художниця по гриму – Анна Лукашенко та інші.

Головні ролі у фільмі виконали Роман Луцький, Ніка Мислицька, Надія Левченко, Андрій Римарук, Ігор Шульга. Також у фільмі зіграв Олександр Данилюк, позивний "Смайл" – відомий військовий хірург, який під час оточення в Дебальцеве зробив там понад 70 польових операцій.

Продюсерами фільму виступили Валентин Васянович, Ія Мислицька, Володимир Яценко та Анна Соболевська. Виробництво здійснили кінопродакшн "ARSENAL FILMS" за участі "ForeFilms" та фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Міжнародним дистриб'ютором фільму є польська компанія New Europe Film Sales (Варшава).

Українську прем'єру та національний прокат стрічки заплановано на 2022 рік.

Фото: Getty Images