Новий фільм Антоніо Лукіча “Люксембург, Люксембург” виходить у прокат 13 квітня

10.03.2023

Стрічку виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсерів Володимира Яценка і Анни Яценко, можна буде подивитись в усіх кінотеатрах країни. 

За сюжетом, коли брати-близнюки  дізнаються, що їхній давно зниклий батько захворів у Люксембургу, вони вирушають у подорож, аби побачити його востаннє. Та чи буде чоловік, якого вони там зустрінуть, таким само поганим татом, яким вони його пам’ятають?

Зйомки стрічки «Люксембург, Люксембург» проходили у 2021 році у Лубнах Полтавської області, у Києві, на справжньому поліцейському полігоні, та в Люксембургу. Завершувати фільм команді довелось уже після початку повномасштабного вторгнення: рятувати та вивозити матеріали, і вже під звуки повітряної тривоги та в блекаути фіналізовувати його. Утім, перепони не стали на заваді міжнародній прем’єрі стрічки, і вже восени на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі фільм брав участь у конкурсі «Горизонти».

Дистриб’ютором фільму «Люксембург, Люксембург» в Україні стала компанія «Кіноманія».

Якщо «Мої думки тихі» – це перший український фільм про високого чувака, то "Люксембург, Люксембург" – мабуть, перший український фільм про близнюків з міста Лубни. Це історія про двох хлопців, які намагаються зрозуміти, як влаштоване життя, спираючись на приклад свого батька. Один з братів вважає його за героя, а інший – намагається триматись подалі від його кримінальної фігури, – розповідає про свій новий фільм Антоніо Лукіч. – Фільм вступає в боротьбу за увагу глядача з самого початку. Цей фільм про вічне, тільки не пафосно, а на слобожанському суржику”.

Головні ролі у стрічці «Люксембург, Люксембург» зіграли учасники реп-гурту «Курган і Agregat» – брати Раміл та Аміл Насірови. Їхні герої намагаються дати раду своєму життю, поки в ньому не з’являється давно зниклий батько. А яскравий слобожанський суржик тут можна вважати ледь не ще одним важливим героєм фільму – настільки філігранно використовують його актори.

«Люксембург, Люксембург» – другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча, добре відомого глядачам за комедією «Мої думки тихі», яка отримала спеціальний приз журі на Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах, відзнаки Національної кінопремії “Золота Дзиґа” і Національної премії кінокритиків “Кіноколо”, але найголовніше отримали безмежну любов глядачів, виходячи в широкий прокат двічі. 

Стрічку «Люксембург, Люксембург» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. У травні 2022 року фільм став одним з п'яти учасників програми підтримки міжнародної промоції українських фільмів “proMOTION”, започаткованої Українським інститутом. Міжнародна промо-підтримка в рамках програми здійснюється за допомоги Göteborg Film Fund.