Оголошено переможців конкурсу на участь у програмі Producers Network на Каннському кінофестивалі

01.05.2020

Український інститут та Одеський міжнародний кінофестиваль оголосили переможців конкурсу на участь у програмі Producers Network на Каннському кінофестивалі.

В індустрійній програмі кіноринку Каннського кінофестивалю Producers Network, яка цього року відбудеться онлайн, Україну представлятимуть п'ять продюсерів:

Дар'я Бассель. Продюсерка «Розділові наживо», «Вулкан» та одного з найтитулованіших українських документальних фільмів останніх років «Тато — мамин брат» Вадима Ількова. Дар'я очолює індустрійну платформу DOCU/ПРО Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 

Денис Іванов. Директор першої дистрибуторської компанії в Україні «Артхауз Трафік», засновник Київського тижня кінокритики та Чілдрен кінофесту, співзасновник Одеського міжнародного кінофестивалю, член правління Української кіноакадемії. Копродюсер таких фестивальних хітів як «Плем'я» Мирослава Слабошпицького та «Донбас» Сергія Лозниці.

Олександра Костіна. Виконавча продюсерка фільмів «Дике Поле» Ярослава Лодигіна  та «Плем'я» Мирослава Слабошпицького, девелопмент-продюсер стрічки «Додому» Нарімана Алієва. На даний момент у якості продюсера працює над створенням дебютного художнього фільму українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», який було розроблено в рамках резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence 2019.

Ігор Савиченко. Член Європейської та член правління Української кіноакадемій. На рахунку Савиченка такі відомі стрічки, як «Поводир» Олеся Саніна, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Наші котики» та «Брама» Володимира Тихого,  «Забуті» Дарії Оніщенко та ін. 

Володимир Яценко. Засновник продакшн-компанії Lime, член-засновник Асоціації кіноіндустрії України, член Європейської та Української кіноакадемій, представник України в Раді правління Eurimages. За останні роки випустив стрічку «Дике поле» за романом «Ворошиловград» Сергія Жадана, фільм «Додому», номіновану від України на «Оскар», а також «Атлантиду» — перший український фільм, що виграв на Венеціанському кінофестивалі.

За понад 60 років свого існування кіноринок Каннського фестивалю та програма Producers Network цього року відбудуться вперше у форматі онлайн.

Le Marché du film du Festival de Cannes відбудеться з 22 до 26 червня цього року.

За матеріалами ОМКФ