П'ята ювілейна Національна премія кінокритиків "Кіноколо" відкриває приймання фільмів

29.07.2022

П'ята ювілейна премія "Кіноколо" відкрила приймання фільмів: Київський тиждень критики та Національна премія кінокритиків "Кіноколо" оголосили, що відбудуться попри війну. Шостий Київський тиждень критики триватиме з 20 до 26 жовтня у кінотеатрі "Жовтень": традиційно під час фестивалю відбудеться нагородження Премією "Кіноколо", яка в 2022 році відзначить свій перший ювілей.

Для участі у відборі на здобуття Національної премії кінокритиків "Кіноколо" подання на Премію є обов’язковим. Подати заявку можна через форму на сайті Київського тижня критики: https://kinokolo.kcw.com.ua.

Приймання заявок триває до 30 серпня включно.

До розгляду Комітетом Премії допускаються стрічки, які раніше не демонструвалися на великих екранах. Це пов’язано з обмеженими можливостями для кінотеатрального прокату й фестивальної дистрибуції, спричиненими повномасштабним російським вторгненням в Україну, а також пандемією COVID-19. Так, до розгляду приймаються фільми, що були завершені після 1 січня 2021 року, не були публічно продемонстровані, або були вперше показані в Україні в період із 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року. Не можуть бути висунуті на здобуття Премії стрічки, які подавалися на неї раніше.

Церемонія нагородження відбудеться в межах відкриття шостого Київського тижня критики 20 жовтня. У 2021 році найкращим фільмом стала "Стоп-Земля" Катерини Горностай, у 2020-му – "Атлантида" Валентина Васяновича, в 2019-му – "Додому" Нарімана Алієва.

Організатори Національної премії кінокритиків "Кіноколо": Спілка кінокритиків України, Асоціація "Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!" та кінокомпанія "Артхаус Трафік".