Після CPH:DOX стрічка Ольги Журби "Назовні" візьме участь у конкурсі кінофестивалю Hot Docs у Торонто

01.04.2022

Створену за підтримки Держкіно стрічку "Назовні / Outside" режисерки Ольги Журби відібрано до конкурсної програми International Spectrum авторитетного фестивалю документального кіно Hot Docs Canadian International Documentary Festival. Світова прем‘єра фільму днями відбулася у міжнародній конкурсній програмі відомого CPH:DOX у Копенгагені.

"Назовні / Outside" є повнометражним документальним дебютом Ольги Журби, над яким вона працювала з оператором Володимиром Усиком. Це історія хлопця Роми: ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану та слідуємо до його повноліття, коли він, уже 18-річний юнак, намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку.

Для мене Рома – це збірний образ дітей, які змалечку ростуть в жахливих життєвих обставинах. Їх покидають батьки, доля, але найгірше, що з ними трапляється – це байдужість суспільства. Ми помічаємо цих дітей, тільки коли вони шкодять нам, а потім саджаємо їх за ґрати. Але що, якби ми помітили їх раніше?

Режисерка Ольга Журба

Фільм створено у копродукції трьох країн: України (кінокомпанія Moon Man), Нідерландів (Tangerine Tree) та Данії (Final Cut for Real). Кінопроєкт цього фільму з робочою назвою "Рома" став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування. Також проєкт підтримали IDFA Bertha Fund, Нідерландський кінофонд, Данський кіноінститут, International Media Support, visions sud est, Український інститут.

Hot Docs Canadian International Documentary Festival – один із п’яти найвпливовіших міжнародних фестивалів документального кіно, який щорічно проходить у Канаді. Цього року Hot Docs триватиме з 28 квітня до 8 травня.