Повнометражний дебют Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» отримав приз FIPRESCI на Роттердамському міжнародному кінофестивалі

03.02.2023

Нагадаємо, що стрічка була представлена в основному конкурсі фестивалю «Tiger competition». Вперше з 2008 року в головний конкурс Роттердамського кінофестивалю потрапив український фільм — повнометражний дебют Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" про останню смертну кару в Україні в 1996 році. 

«Кіно як інструмент наміру», — прокоментувало нагороду журі.

Кінофестиваль у Роттердамі — це конкурс новаторських фільмів, що відкрив світу чимало майстрів авторського кіно, таких як Хон Сан Су, Келлі Райкарт та Крістофер Нолан, дебютний неонуар якого “Переслідування” переміг у Роттердамі у 1999 році. Україна востаннє була представлена у головному конкурсі фестивалю у 2008 році фільмом Ігоря Подольчака “Меніни”.

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним. 

Стрічку створено кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).

International Film Festival Rotterdam (IFFR) — щорічний фестиваль, який проводиться в різних кінотеатрах Роттердама, у кінці січня. IFFR є одним з найвідоміших європейських кінофестивалів основна увага якого зосереджена на останніх роботах нових талановитих режисерів.

Фестиваль проходить з 25 січня до 5 лютого 2023 року.