Прем'єра фільму "ДАЧА" режисера Олексія Смоляра відбудеться у Міжнародний день онкохворої дитини

28.01.2022

Прем'єра документального фільму "ДАЧА" режисера Олексія Смоляра (робоча назва "Янголи\Дачі") відбудеться 15 лютого 2022 року – у Міжнародний день онкохворої дитини. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.  

Фільм виходить у прокат з 16 лютого 2022 року – в кінотеатральній мережі Планета Кіно та онлайн, на платформі MEGOGO. Всі кошти від зборів підуть на благодійність, а саме на допомогу київському центру "Дача".

"Дача" – це дім далеко від дому, де онкохворі дітки живуть разом із рідними, поки лікуються у столиці. Герої фільму – діти, батьки та їхні ангели-помічники: працівники фонду "Запорука", психологи та лікарі.

Особисто для мене це дуже важливий проєкт. Ідея прийшла кілька років тому - зробити такий фільм, що допоможе врятувати життя, зробити всіх нас, сподіваюсь, трохи кращими, привернути увагу до благодійності, та розуміння творчості, як чогось більшого за особисті амбіції та реалізацію. Велика вдячність Держкіно та інституції Гранту Президента України, що надають можливість розвивати та реалізовувати такі важливі для суспільства проєкти. Я вдячна команді, яка пішла зі мною у це занурення, та розумію, що цей фільм змінив кожного, хто з ним працював. Наші маленькі герої теж безпосередньо вплинули на нас, продемонстрували нам велику силу любові та перемоги життя. Сподіваюсь, що фільм допоможе багатьом, а для людей причетних до благодійності стане певною шаною.

Продюсерка, сценаристка, ініціаторка проєкту Ольга Гібелінда

Стрічку створено за Грантом Президента України 2020-го року, що надається молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проєктів. Сподіваємось, фільм стане ще одним кроком до створення в Україні безбар'єрного середовища, в якому враховуються інтереси кожного, до побудови країни без бар'єрів, в якій приймають, поважають, захищають і допомагають кожному.

"Дача" – непростий фільм. Я дуже вдячний за те, що маю можливість розповісти історію про цей унікальний київський центр. Щодня тут рятують людей, дбають про ближніх і не бачать свого життя без допомоги іншим. Сподіваюся, "Дача" стане "важелем" до змін нашого суспільства на краще та нагадає українській еліті про те, як народ потребує її допомоги. Як мінімум – зверне її увагу на це питання.

Режисер Олексій Смоляр

Над картиною працювали: режисер Олексій Смоляр, продюсерка та сценаристка Ольга Гібелинда, оператор-постановник та режисер монтажу Ангел Ангелов. Виробництво ТОВ "ВІ ЕС ТІ ПРОДАКШН" за підтримки Держкіно, дистриб'ютор – кінокомпанія "Маланка студіоз".